Akcie uskutočnené v MŠ v školskom roku 2012/2013

Kreslenie na chodník

Spoločnú aktivitu detí a rodičov sme pripravili na popoludnie vo štvrtok 13. júna. Deti so svojimi rodičmi kreslili kriedami na tému Moja rodina – môj domov. Spoločne vytvorili veľmi pekné kresbičky. Deti dostali za odmenu farebné nafukovacie balóniky.

Výlet do Piešťan

V stredu 12. júna bolo krásne počasie a deti z 2. a 3. triedy sa tešili na výlet. Cesta autobusom do Piešťan ubehla rýchlo a v prístave sme nastúpili na loď Adam Trajan. Plavba po Váhu bola výborná, deti sa tešili, pozorovali okolie a kŕmili čajky, ktoré nás plavbou sprevádzali. Po skončení plavby sme prešli cez Kolonádny most na Kúpeľný ostrov, pozorovali sme krásy a zaujímavosti piešťanského parku. Deťom sa na výlete páčilo, boli šťastné a spokojné, mali radosť z nových zážitkov.

Hasiči

Zaujímavú vzdelávaciu aktivitu sme pripravili v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom z Trnavy. V pondelok 10. júna hasiči predviedli deťom ukážku svojej práce. Deti sa dozvedeli, čo všetko musia hasiči vedieť a ako postupujú pri záchranných prácach pri haváriách a požiaroch.

Kúzelník Ivan

V stredu 5. júna predviedol deťom svoje kúzelnícke vystúpenie pán Ivan Lučanič – kúzelník bez hraníc. Čary, kúzla a triky sa deťom páčili, zapojili sa do spolupráce s kúzelníkom a odmenili ho potleskom.

Bábkové divadlo

Dňa 30. mája prišlo pri príležitosti Dňa detí do našej materskej školy Bábkové divadlo Ladislava Stražana. Manželia Stražanovci predviedli deťom predstavenie O medovníkovom domčeku a niekoľko divadelných bábok. Deti si mohli vyskúšať manipuláciu s niektorými marionetami, mali z toho radosť a dobrú náladu, predstavenie sa im páčilo.

Dopravná polícia

V spolupráci s dopravnou políciou v Trnave sme pre deti pripravili edukačnú aktivitu zameranú na dodržiavanie bezpečnosti v doprave. Dňa 22. mája predviedli príslušníci dopravnej polície na ihrisku za školou deťom ukážku svojej práce. Poučili ich o význame a dôležitosti dodržiavania pravidiel všetkých účastníkov cestnej dopravy a najmä o bezpečnom správaní sa detí na dopravných komunikáciách.

Deň matiek

V nedeľu 12. mája deti materskej školy vystupovali v programe na oslavách Dňa matiek v kultúrnom dome. Pod vedením svojich pedagógov pripravili mamičkám kytičku piesní, básní a tančekov.

Beh rodičov s deťmi

Dňa 23. apríla popoludní sa konal spoločný beh detí s rodičmi – Okruh okolo školy. Štart i cieľ bol pri budove materskej školy, vyhodnotenie behu na detskom ihrisku. Všetky zúčastnené deti dostali za svoj športový výkon medaily.

Veľkonočná kraslica

Tvorivé dielne rodičov a detí sa uskutočnili dňa 25. marca v našej telocvični. Svoju šikovnosť a nápaditosť prejavili pri zhotovovaní veľkonočných vajíčok a ozdôb.

Divadlo na kolesách

Kamarátka Fíha z Divadla na kolesách pobavila deti svojimi veselými príhodami a pesničkami v interaktívnom predstavení. Deťom sa predstavenie páčilo, mali dobrú náladu a od Fíhy dostali na pamiatku CD s jej pesničkami.