Akcie uskutočnené v MŠ v šk. roku 2014/2015

Výlet do Bojnej

Tohtoročný výlet sme naplánovali na utorok 9. júna. Počasie nám vyšlo a dve triedy detí sa pousádzali v autobuse. Cesta na Farmu pod Babicou v Bojnej rýchlo ubiehala, deti sledovali zaujímavostí okolia. Po príchode sme sa najprv občerstvili jedlom a pitím, potom sme sa vydali na prehliadku farmy. Najskôr sme prezreli časť so zvieratkami, potom sa deti previezli na koníkoch a pokračovali sme v prehliadke zvierat. Po ďalšom občerstvení sa deti pohrali na detskom ihrisku. Deti mali dobrú náladu, všetci sa tešili a páčilo sa nám. S dozorom nám veľmi dobre pomohli aj naše mamičky. Výlet sa vydaril a šťastní sme sa bez nehody vrátili do škôlky.

Divadelné predstavenie pri príležitosti MDD

Pri príležitosti sviatku Dňa detí  prišlo do materskej školy bábkové Divadlo pána Ladislava Stražana. Spolu so svojou manželkou Lýdiou zahrali deťom divadelné predstavenie O medovníkovom domčeku. Popredstavení im pán Stražan predviedol ďalšie svoje zábavné marionety.

Deň matiek

Aj tohtoročnú druhú májovú nedeľu prišli deti svojim matkám zablahoželať do Kultúrneho domu v Hrnčiarovciach. Piesňami, básňami a tancami vyjadrili svoju lásku mamičkám k ich sviatku – Dňu matiek.

Fašiangový karneval

Dňa 12.2.2015 sa v našej MŠ uskutočnil tradičný fašiangový karneval. Všetky deti sa premenili na princezné, víly, čarodejníkov, pirátov, zvieratká a rôzne rozprávkové bytosti. Masky sa navzájom predstavili. Karnevalový sprievod zavítal aj do tried žiakov. Masky sa zabávali rôznymi hrami a tancom pri veselej hudbe. Nechýbalo ani občerstvenie.

Divadelné predstavenie Snehová kráľovná

Dňa 21. januára 2015 dopoludnia zavítalo do našej MŠ divadlo pána Palešica. V interaktívnom predstavení Snehová kráľovná si zahrali naši škôlkari. Deťom sa predstavenie páčilo a s radosťou zatlieskali umeleckým výkonom svojich kamarátov.

Dňa 17.12.2014  o 16. hodine sa konalo vianočné stretnutie detí, rodičov a zamestnancov materskej školy. V krátkom kultúrnom programe deti spievali, tancovali, recitovali. Pod vianočným stromčekom si našli dary – nové hračky, ktoré zakúpili pre materskú školu rodičia. Spoločne s rodičmi sa s nimi hrali vo svojich triedach. Chutné vianočné občerstvenie pre deti tiež pripravili rodičia. Stretnutie bolo vydarené, plné predvianočnej nálady a pohody a detskej radosti.

Pečenie medovníkov

Krásne tvorivé dielne – Pečenie medovníkov a vianočných oblátok pripravili šikovné mamičky pre všetky deti materskej školy. Deti videli ako sa tieto tradičné dobroty pripravujú a mohli si ich výrobu vlastnoručne  vyskúšať. Nádherne vyzdobené medovníčky a chrumkavé krehké oblátky  potom ochutnávali. Deťom sa to veľmi rátalo!

Mikuláš

Na Mikuláša sa všetky deti tešia a tak tomu bolo aj v našej materskej škole. Mikuláš s anjelom a čertom k nám zavítali v piatok doobeda. Deti im zarecitovali, zaspievali a zatancovali. Keďže všetci poslúchali, dostali od Mikuláša balíčky sladkostí.

V nedeľu popoludní deti vystupovali v kultúrnom dome a Mikuláš s anjelom a čertom im tiež nadelili balíček s dobrotami.

Bábkové divadlo "O Červenej Čiapočke"

Pán Ladislav Stražan so svojím bábkovým divadlom zahral deťom krásnu slovenskú ľudovú rozprávku O Červenej Čiapočke. Po skončení rozprávky nám predviedol  ako fungujú jeho marionety a deti mali možnosť vyskúšať si manipuláciu a bábkami.