Akcie uskutočnené v MŠ v šk. roku 2015/2016

Stalo sa už tradíciou, že v  predvianočnom čase sa spoločne stretávame v materskej škole s rodičmi, deťmi a učiteľkami pri príležitosti blížiacich sa Vianočných sviatkov a konca roka 2015. V utorok 15. decembra o 16. hodine sa konal jubilejný, v poradí desiaty, vianočný večierok. Deti s učiteľkami pripravili kultúrny program. Rodičia pripravili občerstvenie a prispeli finančným darom na zakúpenie hračiek pod vianočný stromček pre deti do materskej školy. Patrí im za to naša vďaka. Deti sa tešili z nových hračiek, ale najmä zo spoločných hier s rodičmi v materskej škole.

Vianočné pečenie

Ochotné a šikovné mamičky pripravili deťom názornú ukážku ako sa pripravujú a pečú tradičné vianočné medovníky, vianočné oblátky a cukrové koláčiky. V stredu, 9. decembra na tvorivých dielňach v našej jedálni deti mohli vaľkať, vykrajovať, zdobiť, ale najmä ochutnávať vlastnoručne upečené dobroty. Ako vzniká krehká vianočná oblátka mohli nielen pozorovať, ale aj vlastnoručne vyskúšať obsluhu pekárničky. Deti mali plné ruky práce a všetky upečené dobroty im chutili.

Mikuláš v kultúrnom dome a materskej škole

Všetky deti sa tešia na Mikuláša! Nebolo tomu inak ani tento rok. Najskôr v nedeľu, 6. decembra prišli deti spolu s rodičmi do kultúrneho domu a vystúpili na javisku s piesňami, básňami a tančekmi. Do materskej školy zavítal Mikuláš s anjelom a čertom v pondelok doobeda, škôlkari ho už očakávali a tešili sa. Mikuláš všetky deti obdaroval balíčkami sladkostí.

Deň MŠ na Slovensku

Z iniciatívy slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu ( SV OMEP) vznikla myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler na základe žiadosti SV OMEP prevzal záštitu nad Dňom materských škôl na Slovensku.

Tento významný deň sa bude organizovať každoročne

4. novembra

Veselé tekvičky

V prvý októbrový deň sme uskutočnili jesenné tvorivé dielne. Za pekného slnečného počasia, sa zišla skupina rodičov pod altánkom na školskom dvore. Spoločne s deťmi zhotovili niekoľko veselých tekvicových strašidielok a venček z prírodného materiálu. Všetky výtvory skrášľujú náš školský dvor.

Beh zdravia

Dňa 25.9.2015 sme si Behom zdravia pripomenuli Deň srdca. Prostredníctvom pohybovej aktivity si deti uvedomili dôležitosť a význam zdravého srdiečka a starostlivosť oň.