Akcie v MŠ 2017/2018

Dopravné ihrisko

Súčasťou dopravnej výchovy v MŠ sú  edukačné aktivity detí v triede a tiež na dopravnom ihrisku. Dňa 11. mája nám počasie prialo a deti po teoretickej príprave v učebni RM Jet, vyskúšali svoje jazdecké schopnosti. Všetci úspešní dostali vodičské preukazy na jazdu na bezmotorových dopravných prostriedkoch.

Mobilné planetárium

V mobilnom planetáriu deti formou rozprávkových príbehov získali vedomosti o našej Zemi ako súčasti vesmíru, Slnku a ostatných hviezdach a planétach.

Vynášanie Moreny

Morena, Morena, kde si prebývala?.....

Starodávne zvyky našich predkov sme si pripomenuli vynášaním Moreny.

Muzikál ANNIE

Dňa 15.12. sme boli s deťmi Sovičiek a Včielok v kine Hviezda v Trnave. Muzikálové predstavenie ANNIE nám predviedli deti z tanečného Candy clubu.

Medovníčky

Naša škôlkárska jedáleň sa dňa 14.12. zmenila na vianočnú pekáreň. Šikovné mamičky cukrárky naučili deti, ako sa vyrábajú tradičné slovenské vianočné medovníčky a oblátky. Boli výborné a všetkým chutili.

Vianočné svietniky

Peknou aktivitou boli Vianočné svietniky. Formou tvorivých dielní si deti s pomocou rodičov zhotovili vianočné svietniky, ktorými sme si vyzdobili chodby materskej školy.

Deň materských škôl

Slovenský výbor svetovej organizácie pre predškolskú výchovu OMEP ustanovil v roku 2015 Deň materských škôl na Slovensku každoročne na 4. novembra.