Biblická olympiáda

Dňa 21. marca 2017 sa žiačky 7. ročníka Nina Skalková, Lujza Zolvíková a Lea Pestúnová s pani učiteľkou Mgr. Evou Krchnákovou zúčastnili súťaže BIBLICKÁ OLYMPIÁDA. Toto okresné kolo súťaže sa konalo v Trnave, na Gymnáziu Angely Merici.

Súťaž mala celkovo osem vedomostných kôl. V súťaži mali žiaci i prestávku, pri ktorej mali nachystané výborné občerstvenie. Naše žiačky síce nepostúpili, ale neboli ani posledné. Umiestnili sa na 9. mieste. Lea Pestúnová vyhrala v žrebovaní  pekný nový tablet.

Bol to pekný deň a okrem toho, že sa žiaci aj prostredníctvom tejto súťaže hlbšie oboznamujú s Bibliou, si zo súťaže odnesú i pekné duchovné zážitky, pretože súčasťou súťaže je i modlitba a kňazské požehnanie. Je dôležité, aby aj mladí ľudia v dnešnej dobe čítali Bibliu.

Mgr. E. Krchnáková