Exkurzia do Trnavy

Dňa 31.3.2017 sa žiaci 5.A a 5.B triedy s pani učiteľkou Evou Krchnákovou a s pani učiteľkou Zuzanou Takáčovou zúčastnili exkurzie z biológie a dejepisu v Trnave.

Najskôr si žiaci prezreli krásnu botanickú záhradu. Videli tam najmä mnoho drevín- ihličnaté stromy, napríklad borovice, jedle, smreky i listnaté stromy- lipy, ginko, duby, buky a mnoho ďalších. Okrem drevín videli žiaci aj mnohé byliny. Botanická záhrada bola zaujímavá a počasie bolo krásne. Žiakom sa prehliadka páčila.

Neskôr sme sa so žiakmi presunuli autobusom do Západoslovenského múzea v Trnave, kde sa konala ďalšia časť našej biologicko- dejepisnej exkurzie. Prezreli sme si so žiakmi prírodovednú i historickú časť múzea, rôzne živočíchy i archeologické nálezy, taktiež športové oddelenie múzea. Rovnako ako v botanickej záhrade, i v múzeu sa žiakom páčilo, hoci v ňom už neboli po prvýkrát.

Bol to pekný deň a verím, že žiaci boli s exkurziou spokojní a načerpali mnoho nových poznatkov.

Mgr. E. Krchnáková