Exkurzia žiakov 7. a 9. ročníka

Dňa 11.12.2014 navštívili žiaci 7. a 9. ročníka galériu Jána Koniarka v Trnave. Galéria sa zameriava na výtvarné umenie 20. a 21. storočia, na umelcov aktívnych na európskej scéne, ako i na výtvarníkov pôsobiacich v Trnave.

Výstava pozostávala z troch expozícii, prvá sa týkala mladého slovenského výtvarníka Jozefa Srnu. Kurátor výstavy nám porozprával zaujímavosti o jeho dielach i o autorovi. Druhá expozícia bola venovaná rôznym slovenským autorom a tretiu časť tvorili sochy J. Koniarka.

Žiaci 9. ročníka sa zúčastnili prehliadky výrobného podniku Swedwood v Trnave. Zamestnanci podniku priblížili žiakom spôsob jeho fungovania a z pohľadu praxe vysvetlili určité ekonomické pojmy ako efektivita, produktivita, recyklácia, trh a pod. Vedomosti z predmetu občianska náuka si tak žiaci mohli vypočuť od ľudí z praxe.

Žiaci 7. ročníka navštívili aj mestskú vežu v Trnave, kde im priaznivé počasie umožnilo nádherný výhľad na Trnavu a okolie.

Zvyšný čas žiaci dostali na prehliadku vianočných trhov, počas ktorej mohli nakúpiť darčeky pre blízkych.

Mgr. P. Kabátová, Mgr. M. Páleník