Na túru s Naturou

Naša škola sa zapojila do vzdelávacieho programu Na túru s Naturou. Hlavným cieľom programu je na školách vytvoriť pozorovacie a výskumnícke skupiny zamerané na terénny prieskum výskytu rastlín a živočíchov.

Počas programu sa žiaci naučia pracovať s rôznymi pomôckami podľa upravených metodických pokynov. Žiaci sa dostanú do prírody, ale okrem prírodovedy, vlastivedy a geografie sa budú zdokonaľovať aj v práci s počítačom. Stanú sa redaktormi portálu a sami budú aktívnymi tvorcami internetovej galérie vybraných rastlinných a živočíšnych druhov na Slovensku.

Aktivity a sled jednotlivých krokov, ktoré budú prieskumné skupiny realizovať v priebehu programu:

PRÁCE  V  TERÉNE

1. Výber vhodných mapovacích lokalít v prírode

2. Realizácia terénneho prieskumu na mapovaných lokalitách

3. Dokumentovanie výskytu mapovaných druhov na lokalitách vo forme fotografií, audiozáznamov a videozáznamov

PRÁCE  NA  INTERNETE:

1. Registrácia prieskumnej skupiny do programu

2. Zakreslenie mapovaných lokalít do interaktívnej mapy

3. Vkladanie dokladov výskytu (foto, audio, video) nájdených druhov do galérie druhov

4. Prispievanie do  Spravodajcu Na túru s NATUROU  vo forme článkov v rubrikách Ako sme mapovali, Ekologické projekty, Oči na stopkách

Viac informácií o programe nájdete na internetovej stránke: https://snaturou2000.sk/