Výchova detí v oblasti ochrany pred požiarmi

Žiaci 2. a 4. triedy mali možnosť zažiť neobvyklé vyučovacie hodiny s hasičom pánom Kopúnekom. Predviedol im hasičskú výstroj, premietol ukážku hasičského zásahu i poučný príbeh o tom, ako predchádzať požiarom, ako sa chrániť pred nebezpečnými a jedovatými látkami. Žiaci si zopakovali najdôležitejšie telefónne čísla, na ktoré môžu zavolať v prípade požiaru alebo inej život ohrozujúcej  udalosti. Vypracovali zaujímavý pracovný list s protipožiarnou tematikou.

Deti si vyskúšali ohlásenie požiaru prostredníctvom telefónu, vyskúšali si hasičskú prilbu i ochrannú masku.

Všetkým žiakom pán Kopúnek daroval pexesá s hasičskou tematikou. Za najkrajšie výtvarné práce k danej téme obdržali žiaci pekné ceny.

Viac foto