Akcie Školského klubu v šk. roku 2015/2016

Turnaj v hre Človeče, nehnevaj sa!

V ŠKD sme sa rozhodli oprášiť najznámejšiu spoločenskú hru Človeče nehnevaj sa! Pred každým súťažiacim stála jediná úloha – dostať všetky svoje figúrky čo najrýchlejšie do domčeka. Stačilo k tomu mať predovšetkým kus šťastia a čakať, ako to celé dopadne. Hráči podľa pravidiel napredovali po určenej trase, navzájom sa vyhadzovali a predbiehali. Radosť sa striedala so sklamaním, občas aj s hnevom. Víťazi jednotlivých družstiev pokračovali v ďalšom kole.

Šťastie najviac prialo:

1.      miesto Natália Hrašnová

2.      miesto Romana Sedláková

3.      miesto Dominika Gubrická

4.      miesto Oliver Libich

Divadlo Pod hríbom - Zimný príbeh uja Hoblinu

Svojou rozprávkou nám deň spríjemnil rozprávkar ujo Hoblina so svojím marionetovým dreveným divadlom Pod hríbom. Už niekoľko rokov chodia spolu s manželkou po Slovensku a prinášajú zábavu deťom. Vo februári zavítali aj k nám do školy.

Fašiangový karneval

Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy a hlavne obdobím maškarných karnevalov. A taký fašiangový karneval nechýbal ani na našej základnej škole. Uskutočnil sa 15. januára v priestoroch kultúrneho domu v Hrnčiarovciach nad Parnou.

Karneval bol tohto roku výnimočný tým, že jeho program spestrili a o zábavu sa postarali  animátori z agentúry Stepup. Veselá nálada sprevádzala deti počas celého karnevalu.

Žiaci nás prekvapili všakovakými maskami. Porota ocenila sedem najlepších masiek. Samozrejme, vecné odmeny, ktoré pre deti zaobstarali rodičia, si odniesli všetky masky.

Mgr. Ľ.Brunovská

Leví kráľ

Dňa 18. decembra sme sa vybrali do kina Hviezda na muzikál Leví kráľ. Bola to rozprávka plná tanca, akrobacie, krásnych kostýmov a šikovných tanečníkov.

Vianočná koleda

V utorok 8. decembra sme so žiakmi školského klubu navštívili divadelné predstavenie v Nitre. Videli sme hru Vianočná koleda.

Halloween party

Dňa 23.10.2015 sa u nás v škole uskutočnila Halloween party. Prípravy na tento deň prebiehali počas celého mesiaca. Žiaci vyrábali tekvice, rôzne strašidlá, duchov či pavúkov a potom sme nimi vyzdobili triedu. Vstup bol povolený len v maskách, bolo vidno, že si dali na nich žiaci záležať. V tento strašidelný deň sa zišli v škole rôzne strašidlá, čarodejnice či upíry. Tanečná zábava sa začala balónovým tancom. O občerstvenie sa postarali rodičia, pripravili nám veľké množstvo všakovakých dobrôt od výmyslu sveta. Na záver boli vyhodnotené a ocenené najzaujímavejšie masky. Z Halloween party odchádzali všetci zúčastnení plní nadšenia, dobrej nálady a radosti z vydareného popoludnia.

Pasovanie prvákov

Dňa 9.10.2015 sa uskutočnilo pasovanie prvákov. Pani vychovávateľka prečítala sľub a nastúpení prváci sľúbili, že budú veselí prváci a dobrí žiaci. Sľubu prvákov predchádzalo splnenie úloh, s ktorými sa hravo popasovali.  Za to ich slávnostne veľkým mečom pasovala za riadnych prvákov našej školy. Naši prváci dostali Pasovací dekrét na pamiatku. O program sa postarali žiaci 3. ročníka, ktorí zaspievali prvákom okrem iného i pieseň Hymna našej školy. Želáme im veľa úspechov, radosti, či spokojnosti v našich školských laviciach.

Súťažný deň v ŠKD

Dňa 4. septembra sa žiaci I. a II. oddelenia ŠKD stretli na školskom ihrisku. Čakalo nás súťažné popoludnie. Súťaže sa zúčastnili všetci žiaci ŠKD bez ohľadu na ich fyzickú zdatnosť, či športovú výkonnosť. Žiaci súťažili v štyroch disciplínach - beh, hod na cieľ, kop na bránu a na koniec preťahovanie lanom. Bolo to skvelé popoludnie plné zábavy, súťaženia, pekných a úsmevných spomienok.