Akcie ŠKD 2017/2018

Dom hudby v Trnave

Obe oddelenia sme sa vybrali do domu hudby na tvorivé dielne. Deti si pomaľovali kamene podľa svojej fantázie. Pokiaľ sa kamene schli na slniečku, tak nás pani previedla izbami plnými hudobných nástrojov. Posledná izba bola Mikuláša Schneidera Trnavského. Deti sa dozvedeli veľa informácií o tomto výbornom hudobnom skladateľovi.

Červený Kameň

Obe oddelenia sme si urobili turistickú vychádzku na Červený Kameň. Počasie nám veľmi prialo, tak sme sa poprechádzali nádvorím hradu. Pokochali sme sa krásnym výhľadom z vyhliadkovej veže. Nakoniec sme sa zložili na krásne zelenej lúke a pohostili sme sa rôznymi dobrotami z batôžkov. Po občerstvení sa deti ponaháňali, zahrali futbal a iné loptové hry. Nikomu sa nechcelo odísť. Bolo super.

Výstava v Bratislave

Krásna výstava v Bibiane v Bratislave neušla ani našim očiam. Poprezerali sme obe poschodia a vždy sme objavili niečo nové. Dokonca sme našli i vodníkove dušičky. Dievčatá sa razom v druhej miestnosti zmenili na princezné a chlapci si skúsili čo to uloviť. Každá detská zvedavosť bola uspokojená. Škoda, že bolo tak málo času na bádanie. Čas nám ubehol veľmi rýchlo.

Karneval v ŠKD

Tento rok sme mali 12.2.2018 zase promenádu najrôznejších masiek v ŠKD. Deti sa prezliekli do svojich masiek a už netrpezlivo čakali na to, kedy sa začne diskotéka plná tanca. Po tanci nasledoval deťmi veľmi obľúbený stoličkový tanec a zábava sa stupňovala. Každý chcel byť víťazom, tak sa veľmi snažili. Nakoniec mala každá trieda svojho víťaza. Porazený však nebol nikto, lebo odmenu dostali všetci. Chlapci sa potešili loptičkám v tvare zemegule a dievčatá dostali farbičky. Najstaršie parádnice dostali pekné koženkové retiazky s príveskom. Všetci samozrejme vyhladli a vysmädli, tak sa mohli pustiť do občerstvenia. Karnevalom sme ukončili prvý a zároveň posledný deň v týždni pred chrípkovými prázdninami.

Bc. Gabriela Dekanová

Posledný školský deň pred vianočnými prázdninami sme zakončili vianočným večierkom. V triede rozvoniaval vianočný punč, stoly boli plné rôznych dobrôt, zneli vianočné piesne a deti veselo spievali a tancovali. Všetci však netrpezlivo čakali, kým odovzdajú kamarátovi svoj darček a oni zase nejaký pekný darček dostanú.

Predvianočné trhy

Už druhý rok sme usporiadali predvianočné trhy ŠKD. Deti usilovne pracovali na vytváraní rôznych svietnikov a vianočných stromčekov. Štvrtáčky usilovne krájali mydlovú hmotu, farbili ju a primiešavali rôzne voňavé esencie. Najradšej však predávali svoje výrobky, aby si zarobili na nejaký pekný výlet. Ich námaha bola odmenená a predali všetky svoje výrobky.

Tvorivé dielne v Bolerázi

Deti II. odd. sa zúčastnili 20.11.2017 tvorivých dielní v Boleráze. Vyrobili si pekné vianočné svietniky, ktoré zdobili ich domčeky počas Vianoc. Deti s radosťou tvorili a po vytvorení svietnikov si prečítali pekné rozprávkové knižky v ateliéry Lidulienka.

Jesenný beh okolo školy

V novembri si deti 1. odd. zabehli jesenný beh okolo školy. Ich námaha a vytrvalosť bola odmenená sladkosťou a víťazom sa ušla i malá cena. Všetci nakoniec radi zapózovali so svojimi medajlami.

Výhercovia:

1.roč. dievčatá - Simonka Hirmajerová

1.roč. chlapci  -  Matúško Lovecký

4.roč. dievčatá - Romanka Sedláková

Halloween v ŠKD 2017/2018

Najlepšie ako sme sa mohli rozlúčiť s celým týždňom bola super halloweenska párty v našom ŠKD 3.11.2017. Všetky masky sa poriadne vytancovali a zasúťažili si. Vyhladované a smädné sa vrhli na občerstvenie, ktoré neodolalo ich náletu. Keď sa občerstvili, tak sme mohli začať spoločne súťažiť. Všetci sa snažili vyhrať, no víťaz mohol byť vždy iba jeden. Bolo to super ukončenie týždňa.

Malý Yeti v kine Cinemax v Trnave

23.10.2017 obe oddelenia ŠKD navštívili kino Cinemax v Trnave. Deti si pozreli krásnu rozprávku MALÝ YETI. Príbeh bol o malom chlapcovi, ktorý hľadal svojho otca. Dozvedel sa, že je Yetim žijúcim v ďalekom lese. Deťom sa rozprávka veľmi páčila a chvíle smiechu sa striedali s chvíľkami očakávania. Z kina odchádzali všetci usmiati.