Záujmové aktivity 2013/2014

Divadelné predstavenie Zlatý kľúčik

Žiaci 1. 2. a 3. triedy navštívili 17.3.2014 Divadlo Jána Palárika v Trnave. Pozreli si divadelné predstavenie – Zlatý kľúčik (Alexej Tolstoj).

Divadelné predstavenie zožalo od malých divákov veľký potlesk. Bolo skutočne očarujúce. Vykresľuje príbeh o starcovi Carlovi, ktorému sa dostane do rúk čarovné poleno. Carlo z neho  vyreže bábku – Buratina. Buratino je drzá a neposedná nátura. Vie byť milý, ale aj neposlušný. Otec Carlo mu kúpi za posledné peniaze šlabikár, no Buratino – nezbedník nielenže nejde do školy, ale aj šlabikár predá, len aby sa dostal do Cirkusu na bábkové divadlo. A tu začínajú jeho podivuhodné dobrodružstvá a hľadanie zlatého kľúčika, s ktorým nakoniec otvorí tajomné dvere. Na svojej strastiplnej ceste stretne Pierota, Malvínku, Cvrčka, Líšku, Kocúra a zlého Karabasa Barabasa, ktorý tiež chce získať zlatý kľúčik. Buratino zablúdi i do Hlupákova. A ako sa končí Buratinov príbeh? Buratino sa šťastne vracia sa k svojmu dobrému otcovi Carlovi.

Anglické divadlo Išlo vajce na vandrovku

Dňa 21.1. 2014 sme si pozreli divadelné predstavenie Išlo vajce na vandrovku  v anglickom jazyku. Herci z Divadelného centra v Martine sa postarali o ďalšie spríjemnenie nášho vzdelávania. Bábky boli zaujímavé, kulisy pestrofarebné a výkony hercov skvelé. Sme zvedaví na ich ďalšie predstavenia. Predstavenie organizoval Mgr. M. Páleník.

Exkurzia Viedeň

Rozhodli sme sa, že nebudeme čakať až do jari a exkurziu do Viedne zorganizujeme už na jeseň. Počasie býva ešte slnečné a teplé a my sme v závere exkurzie plánovali návštevu Familienparku.

Začiatok októbra bol síce daždivý, ale 15. októbra svietilo počas našej exkurzie slniečko. O 7:30 hod. sme štartovali spred školy. Bol nás plný autobus - 37 žiakov a 10 dospelých - zamestnancov základnej a materskej školy. O deviatej nás čakali v čokoládovni v Kittsee. Premietli nám film a ukázali nám postup výroby čokolády. Aj maškrtiť a nakupovať sme mohli v podnikovej predajni. Z čokoládovne sme išli na prehliadku Viedne. Pani sprievodkyňa Kubišová nám porozprávala veľa o histórii Rakúska a povodila nás po centre Viedne. Pozreli sme si Katedrálu sv. Štefana, Hofburg, námestie M. Terézie, múzeá a ďalšie pozoruhodnosti mesta.

Popoludní nás čakal Familienpark, na ktorý sme sa všetci veľmi tešili.

Mgr. K. Pecháčková

Viac foto