Súťaže a olympiády uskutočnené v šk. roku 2016/2017

Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

Výborný úspech dosiahol náš žiak Sebastián Rusnák, ktorý dňa 19.1.2017 reprezentoval našu školu na okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku a získal prvé miesto. Tým si zároveň vybojoval aj postup do krajského kola. Srdečne gratulujeme!

Pytagoriáda 2016

V dňoch 8. a 9.12. 2016 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo pytagoriády. Tento rok sa do tejto súťaže zapojilo 67 žiakov. Všetci, ktorí mali odvahu zabojovať a potrápiť svoje mozgové závity si zaslúžia pochvalu. Do okresného kola však môžu postúpiť len najlepší z nich. Za tretiakov postúpil Filip Rubaninský (19b), za štvrtákov David Nádaský (20b), za piatakov Ondrej Haršány (20b), za šiestakov Silvester Marko (17b), za siedmakov Ema Skalková (17b). Držíme im palce  a dúfame, že sa im v okresnom kole bude dariť čo najlepšie.

Mgr. M. Zápražná

iBobor

Každoročne sa na našej škole uskutočňuje celoslovenská internetová informatická súťaž iBobor.

Súťaž na úrovni základnej školy v tomto školskom roku prebiehala od 7. do 15. novembra v troch kategóriách:

• streda 9. novembra od 9:30 do 13:30 súťažná kategória Kadeti,
  • utorok 15. novembra od 9:30 do 13:30 súťažná kategória Benjamíni,
  • piatok 11. novembra od 9:30 do 13:30 súťažná kategória Bobríci.

Opäť sme mali množstvo úspešných riešiteľov súťaže vo všetkých kategóriách.

Bobríci:
Kristína Kolesová (3. roč.), Jakub Lovecký (4. roč.), Mária Valentová (4. roč.), Martin Červenka (4. roč.), Veronika Adamcová (4. roč.)

Benjamíni:
Jakub Hittrich (5.A), Ondrej Haršány (5.A), Šimon Libich (5.A), Silvester Marko (6. roč.), Timotej Kováč (6. roč.), Andrea Schmidtová (7. roč.), Ema Skalková (7. roč.), Lea Pestúnová (7. roč.), Lujza Zolvíková (7. roč.), Martin Moncman (7. roč.), Timea Ondrejičková (7. roč.)

Kadeti:
Matúš Ďurana (8. roč.), Nikoleta Danihelová (8. roč.), Martin Pápay (8. roč.), Timotej Vraník (8. roč.), Barbora Záhončíková (9. roč.), Ivo Lukačovič (9. roč.), Martin Kuchar (9. roč.), Radovan Lipovský (9. roč.), Sebastián Rusnák (9. roč.), Soňa Hrašnová (9. roč.), Vu Anh Minh (9. roč.), Tomáš Kopecký (9. roč.)

Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.
Mgr. M. Neuová

Šarkaniáda

Aj tento rok začiatkom novembra ovládli na našej škole jesennú oblohu šarkany. Pestrofarebné divadlo zažili naši žiaci I. stupňa na 4. ročníku už tradičnej Šarkaniády. Žiaci nám na úvod predviedli svojich šarkanov. Porotu zaujali najmä tie doma zhotovené. Predstavili sa nám  Enviro- draci ale aj zaujímavé šarkanie zvieratká. Žiaci si vyskúšali svoju šikovnosť pri veselých jesenných súťažiach. Nakoniec nám vetrík predsa len zafúkal a všetci sme sa vybrali na ihrisko púšťať šarkanov. Žiaci sa veľmi tešili z každého úspešného letu šarkana. Veľmi snaživí boli najmä naši prváci, a tak nám šarkany krásne spestrili jesennú oblohu.

Mgr. Ľ. Súkenníková