Akcie v rámci projektu Škola podporujúca zdravie v šk. roku 2012/2013

Týždeň zdravej výživy

V týždni od 15. do 19. októbra 2012 si žiaci tretej triedy pripomenuli, aká dôležitá je zdravá strava pre náš život. V čase jesene, vône dozretého ovocia a babieho leta si pripravili niekoľko spoločných aktivít zameraných na zdravú výživu. V prvý deň  mali ochutnávku rôznych druhov ovocia, ktoré si priniesli z domu. Iný deň si v rámci krúžku prichystali zdravé, chutné a kvalitné nátierky, ktoré ďalší deň ochutnávala celá trieda. Tiež v skupinách vytvorili anglické projekty o ovocí a zelenine. Svoje dojmy a postrehy z tohto týždňa opísali v krátkych správach o tom, čo sa dialo. Môžete si ich prečítať aj Vy.

Viac foto

Polícia v škole

Za prvý polrok roku 2012 sa v Trnavskom kraji stalo 625 dopravných nehôd a na cestách zomrelo za toto obdobie celkom 24 ľudí. Z tohto počtu  zavinili chodci 21 a cyklisti 28 dopravných nehôd.

Tieto čísla sú alarmujúce a všetci sa iste zhodneme na tom, že dopravným nehodám musíme predovšetkým predchádzať. Jedným z preventívnych opatrení Krajského riaditeľstva PZ v Trnave je projekt Význam prvej pomoci a polície pre bezpečnosť cestnej premávky – Zručný cyklista, ktorý je s finančnou podporou Rady vlády pre prevenciu kriminality a v spolupráci so Slovenským červeným krížom realizovaný na základných školách.

Projekt pozostával z dvoch častí. Policajti učili deti teóriu jazdy na bicykloch a kolieskových korčuliach. Zasvätili ich aj do správnej výbavy cyklistu a korčuliara. Pracovníci Červeného kríža v druhej časti učili deti zásady poskytovania prvej pomoci a ako riešiť život ohrozujúce situácie.

Viac foto