Aktivity uskutočnené v rámci projektu škola podporujúca zdravie v šk. roku 2014/2015

Veselé zúbky

Naša škola sa zapojila do vzdelávacieho projektu Veselé zúbky. Uskutočnili sme besedu s pracovníčkami RÚVZ na tému Ústna hygiena  a zorganizovali sme Deň veselých zúbkov: pozreli sme si rozprávky Veselé zúbky, naučili sme sa 8 krokov správneho čistenia zúbkov a vyrobili postavičky Zubožrúta, Bibi a Bibka. Tým sme sa zapojili do súťaže, v ktorej môže naša škola získať zaujímavé produkty v hodnote 1000 €.

Beh okolo školy

Vo štvrtok 28. mája sa uskutočnil Beh okolo školy. Zasúťažili si nielen žiaci, ale i rodičia. V 1. kategórii získali 1. miesto Romanka Sedláková s otcom Milošom a Ella Petrášová s mamou Zorou. 2. miesto obsadil Marek Kúdela s otcom Martinom. V 2. kategórii bol najrýchlejší Patrik Pinkas s mamou Máriou, 2. miesto obsadil Michal Hečko s otcom Radovanom a na 3. mieste skončil Alex Brezina s otcom Ľubošom. Rodičia si okrem toho zasúťažili aj o najlepšiu sladkú a slanú maškrtu. Po ukončení behu sa všetci súťažiaci najprv pohostili a potom hlasovaním rozhodli, že najlepšiu sladkú maškrtu vyrobili Brezinoví a najlepšiu slanú maškrtu Veselí. Zvláštnu cenu získali Červenkoví za najkreatívnejšiu zdravú pochúťku.

Mgr. I. Ondrejičková

Medzinárodný deň mlieka

Medzinárodný deň mlieka si pripomenuli žiaci 1. stupňa prípravou mliečnych dobrôt. Najprv to bola syrová  nátierka, ktorou si žiaci pochutili na desiatu a neskôr tvarohová pena. Pripili si mliekom alebo kakaom. O výrobe mlieka a o význame konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov sa dozvedeli sledovaním DVD Cesta mlieka.

Mgr. I. Ondrejičková