Aktivity uskutočnené v rámci projektu škola podporujúca zdravie v šk. roku 2014/2015

Výchovný koncert "Doktor Zdravie"

Dňa 18.5.2015 sa uskutočnil v KD v Hrnčiarovciach nad Parnou výchovný koncert „Doktor Zdravie“. Finalistka 1. Česko-Slovenskej Superstar Paulína Ištvancová so svojím otcom pripravili pre žiakov našej školy program, cieľom ktorého bolo ukázať deťom spôsob, ako sa dá zdravo žiť a zdravo sa stravovať. Zároveň ich naučiť rozoznať, ktoré výrobky obsahujú všetky potrebné vitamíny a ktoré len klamú svojím obalom, či reklamou. Každé slovo, ktoré na koncerte zaznelo, bolo prekonzultované s pani Mgr. Alenou Pethoovou (Welko – Inštitút zdravého života), odborníčkou na zdravú výživu a lekármi. Do programu vstúpili prostredníctvom videí známi športovci a osobnosti z televíznej obrazovky so svojimi odkazmi o zdravej výžive a význame športovania v živote človeka. Počas koncertu bola pre deti pripravená súťaž, ktorej víťazi vyhrali ovocie. Program oživila Paulína piesňami zo svojho albumu a taktiež najpopulárnejšími slovenskými a svetovými hitmi. Aktívne zapájala do spevu aj žiakov, tí menší sa spontánne pustili aj do tanca.

autor článku: Mgr. I. Ondrejičková

Zdravý životný štýl a ústna hygiena

Dňa 13.5.2015 sa uskutočnila prednáška s besedou na tému Zdravý životný štýl a ústna hygiena. Pracovníčky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave zaujali našich prvákov a druhákov pútavým rozprávaním, omaľovankami, pracovnými listami i rozprávkou.

Mgr. I. Ondrejičková

Plavecký výcvik

Od 5. decembra 2014 navštevuje 32 žiakov prvého a tretieho ročníka plavecký kurz v plavárni na Zátvore v Trnave. Počas desiatich piatkových dvojhodinoviek sa žiaci nielen otužujú, odstraňujú zábrany potápať sa, ale hlavne získajú základy dvoch plaveckých štýlov – kraulu a znaku. Zatiaľ im to ide veľmi dobre.

Mgr. I. Ondrejičková