Akcie uskutočnené v šk. roku 2016/2017

Vianočný večierok sa konal 15.12. 2016. V spolupráci s radou materskej školy a rodičmi sa podarilo uskutočniť príjemné spoločenské stretnutie rodičov, detí a pedagógov.

Vianočné pečenie

Šikovné a ochotné mamičky predviedli deťom ako vznikajú tradičné vianočné medovníky a oblátky. V škôlkaroch našli zručných pomocníkov, ktorí si na svojich dobrotách hneď aj pochutili.

Mikuláš v materskej škole

Mikuláš navštívil  našu materskú školu v pondelok 5.12. v dopoludňajších hodinách. Spolu s anjelom a čertom obdaroval všetky deti balíčkami sladkostí. Deti Mikulášovi zarecitovali, zaspievali a zatancovali. Čertovi sľúbili, že budú poslušné a dobré.

Mikuláš v Kultúrnom dome

V nedeľu 4.12. sme sa stretli na Mikulášskom popoludní v kultúrnom dome v Hrnčiarovciach. Deti z našej MŠ v kultúrnom programe zatancovali dva tančeky.

Hasič v MŠ

O práci hasičov, prevencii požiarov a o tom, ako sa správať v prípade vzniku požiaru názorne aj formou prezentácie poučil škôlkarov pán Ing. Kopúnek, odborný školiteľ o BOZP a PO.

Deň materských škôl

Pri príležitosti Dňa materských škôl sme si spoločne s deťmi pripravili niekoľko aktivít: výstavku historických fotografií, plagáty pri príležitosti sviatku, makety našej škôlky, návštevu materskej školy v susednej obci Zeleneč a oslavu.

Naši predškoláci navštívili svojich kamarátov škôlkarov v susednej obci Zeleneč. Vo štvrtok 3. novembra ich autobus odviezol do materskej školy v Zelenči. Spolu s učiteľkami si pripravili milé spoločenské stretnutie s kultúrnym programom, hrami a darčekmi.

Aká by to bola oslava bez torty! Spoločne s deťmi sme si pripravili piškótovú tortu so smotanou a ovocím, nielenže bola pekná, ale nám aj výborne chutila!

Najmladšie deti navštívili aj areál starej škôlky a pohrali sa so starodávnymi hračkami.

Mesiac úcty k starším

Dňa 29.9. popoludní sme pozvali do našej triedy sovičiek svojich starých rodičov. Pripravili sme malé spoločenské posedenie pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Milujeme svoje babičky a dedkov, želáme im len to najlepšie, hlavne veľa zdravia, šťastia a radosť zo svojich vnúčat.

Veselé strašidielka

Veľa tekvíc sa urodilo, z každej sa strašidielko vykľulo! Z veselých tekvičiek sme sa tešili spolu s rodičmi.