Beseda so spisovateľkou Gabrielou Futovou

Dňa 25.4.2018 našu školu navštívila známa spisovateľka Gabriela Futová. Minulý rok sme jej ako vtedajší siedmaci s pomocou pani učiteľky Suskovej napísali, či by k nám nechcela prísť. Vymenili sme si mnoho správ a mailov. Sme teda šťastní, že naše pozvanie prijala a mohli sme s ňou zažiť krásnu besedu, ktorá sa odohrávala v našom čitateľskom kútiku. Najskôr prišli deti z prvého stupňa, ktoré jej aktívne kládli otázky a pani spisovateľka im na ne s radosťou odpovedala. Mnohí si kúpili jej knihy, chceli od nej podpis či fotku. Potom prišli druhostupniari, ktorí si pre pani spisovateľku prichystali pohostenie aj darčeky. Pýtali sme sa na všetko - na život, význam diel i na začiatky jej tvorby. Dozvedeli sme  sa množstvo zaujímavostí, veľa sme sa aj zasmiali. Gabriela Futová sa na záver besedy vyjadrila, že ešte nikdy nezažila, aby jej besedu pripravovali žiaci, bola z toho nadšená a veľmi sa jej u nás páčilo. My sme si besedu veľmi užili, teší nás jej pozitívny ohlas a okrem nášho ĎAKUJEM sme jej venovali i vlastnoručne vyrobený hrnček z Hrnca.

Lujza Zolvíková, VIII. roč.