Daj si čas

Snáď každý na škole by označil VI. ročník za najhlučnejší, najakčnejší a najsúťaživejší. Preto sme sa rozhodli využiť tento extrovertný potenciál triedy a prihlásili sme ju do relácie Daj si čas, ktorý má pod záštitou Slovenská televízia. Tá už z prihlášky vycítila potenciál hrnčiarovskej triedy a pozvala nás na nakrúcanie 2. októbra do svojho bratislavského štúdia. Štvorčlenná nadaná partička si na seba navliekla obrie tričká červenej farby a pod záštitou moderátorky Mony sa vydala bojovať. V hľadisku ich zdatne podporovali spolužiaci i starší siedmaci. Napätosť a hanblivosť z nasadených mikrofónov či mikroportov vystriedala húževnatosť a túžba zvíťaziť. Tesné výsledky v piatich disciplínach priviedli naše mužstvo na krásne druhé miesto. S hrdosťou v postojoch, no so sklamaním v očiach si prevzali knižné odmeny. V každej z disciplín však prejavili svoje znalosti, zručnosti či fantáziu. Zažili trojhodinové natáčanie televíznej relácie v štúdiu s režisérom, kameramanom či osvetľovačom. Päť minút sa učili tlieskať i správne povzbudzovať. Na vlastné oči videli moderátorov, s ktorými sa cez prestávku porozprávali o svojich záľubách. Priestory RTVS sme opúšťali s úsmevom na tvári, pretože sa  z nás stanú televízne hviezdy – a to 20. 10. v sobotu o 9:20 na Jednotke.

Mgr. Alena Susková