Divadelná hra Anna Franková v Novom divadle v Nitre

Pôsobivú hru s názvom Anna Franková si pozreli žiaci siedmeho až deviateho ročníka dňa 30.11.2017  v Novom divadle v Nitre. Hra vytvorená na motívy Denníka Anny Frankovej zachytáva príbeh trinásťročného dievčaťa Anny, ktorá sa spolu s rodinou a ďalšími štyrmi ľuďmi ukrývala  dva roky v zadnej časti jednej budovy v Amsterdame. Príbeh obyčajného dievčaťa, ktoré svoje dospievanie prežíva v ťažkej situácii v období druhej svetovej vojny a útechu nachádza v zaznamenávaní všetkého, čo sa okolo nej deje. Jej zápisky sa končia textom, ktorý si zaznamenala iba pár dní pred tým, ako ju a jej rodinu našli vojaci a dovliekli do koncentračného tábora.

Po predstavení bola pripravená beseda s dramaturgičkou hry, ktorá najskôr žiakov objasnila, prečo táto hra vznikla  a následne jej žiaci adresovali svoje otázky.