Divadelné predstavenie Štefánik - Slnko v zatmení

Strhujúci príbeh obdivuhodného človeka prežili naši žiaci na divadelnom predstavení Štefánik - slnko v zatmení dňa 23.2.2018 v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Milan Rastislav Štefánik je náš  najväčší hrdina, slovenský aj svetový. Divadelná hra zachytávala jeho prerod z mladíka, ktorý sa vzoprel otcovi, na zrelého muža zomierajúceho vo chvíli, ako sa dotkol zeme republiky, ktorú sám založil. Príbeh v nás zanechal silný emocionálny zážitok a aj vieru, že jeho odkaz pre náš národ je stále živý.

V piatok 23.2. sa tri ročníky – 7.,8.,9. – počas vyučovania vybrali do Divadla Andreja Bagara v Nitre. Hra mala názov Štefánik- slnko v zatmení. Herci sa akoby prevtelili do svojich postáv a spoločne nám dali taký zážitok, na ktorý tak ľahko nezabudneme. Všetci sme si z predstavenia zobrali množstvo informácií. Bolo tam spomenutých veľa zaujímavých pikošiek, ktoré sme v učebnici vôbec nemali. Ten, kto Štefánika v škole ešte nepreberal, rýchlo pochopil, kto táto osobnosť bola a získal tak najlepší základ pre nasledujúce hodiny dejepisu. Myslím si, že takýchto divadelných predstavení by mohlo byť viac. Určite hovorím za všetkých, keď poviem, že sme všetci veľmi hrdí na to, že môžeme žiť v Zemi, ktorú vytvoril M. R. Štefánik spolu s E. Benešom a T. G. Masarykom.

N. Štefanovičová (IX. roč.)