Divadelné predstavenie Zlatý kľúčik

Žiaci 1. 2. a 3. triedy navštívili 17.3.2014 Divadlo Jána Palárika v Trnave. Pozreli si divadelné predstavenie – Zlatý kľúčik (Alexej Tolstoj).

Divadelné predstavenie zožalo od malých divákov veľký potlesk. Bolo skutočne očarujúce. Vykresľuje príbeh o starcovi Carlovi, ktorému sa dostane do rúk čarovné poleno. Carlo z neho  vyreže bábku – Buratina. Buratino je drzá a neposedná nátura. Vie byť milý, ale aj neposlušný. Otec Carlo mu kúpi za posledné peniaze šlabikár, no Buratino – nezbedník nielenže nejde do školy, ale aj šlabikár predá, len aby sa dostal do Cirkusu na bábkové divadlo. A tu začínajú jeho podivuhodné dobrodružstvá a hľadanie zlatého kľúčika, s ktorým nakoniec otvorí tajomné dvere. Na svojej strastiplnej ceste stretne Pierota, Malvínku, Cvrčka, Líšku, Kocúra a zlého Karabasa Barabasa, ktorý tiež chce získať zlatý kľúčik. Buratino zablúdi i do Hlupákova. A ako sa končí Buratinov príbeh? Buratino sa šťastne vracia sa k svojmu dobrému otcovi Carlovi.