Koncoročný výlet piatakov

Dňa 04. júna sme sa skoro s celou triedou vydali na náš prvý školský výlet do Trnavy a to konkrétne do Heroes laser arény. Cesta netrvala dlho a počas nej sme si stihli vymyslieť krycie mená pre naše tímy. Tímy boli štyri a v každej bol jeden chalan ako kapitán. V tíme jedna bol kapitánom Grow, v druhom Olli, v treťom Filipko a vo štvrtom Sojer. Spolu s nami hral aj pán školník. Tímy boli rozvrhnuté viac menej férovo a hralo sa hneď dvakrát v tomto zložení. V tretom kole chceli byť chlapci spolu, ale žiadne dievča nebolo ochotné ísť proti nim. Musela zasiahnuť pani učiteľka a tímy trošku prehodiť. Nakoniec hral pán školník spolu s pani učiteľkou a proti chlapcom a dievčatá si zahrali jednu hru proti sebe. Po úspešnom strieľaní  a behaní sme si pobrali veci, prezliekli sa a prešli sa do múzea, kde sme si skúsili aké to bolo byť pračlovek a žiť v tlupe. Skúsili sme si role šamana, pravekých bojovníkov, okúsili himalájsku soľ, nakreslili mamuta, či iné dávne šelmy. Z múzea sme sa pobrali na obed do McDonald's. S nafúknutými bruškami sme prešli do City arény. Tu so dievčatá pokúpili rovnaké tričká. A potom vážne rýchlym krokom na stanicu. Skoro sme nestihli autobus. Ale všetko dobre dopadlo a výlet sa nám nesmierne páčil.

Mgr. P. Blažková