Matematický klokan

Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Vyhlasovateľom súťaže je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži. Organizátorom súťaže v Slovenskej republike je Talentída, n.o.

V tomto školskom roku sa súťaž uskutočnila v pondelok 25. marca 2014.

V kategórií Školák 5 súťažili žiaci 5. triedy B. Ľudrovanová, F. Pažitný a M. Pápay, ktorí získali účastnícky diplom.

V kategórií Školák 6 súťažili žiaci 6. triedy T. Kopecký, A. M. Vu a E. Jurinová, ktorí získali účastnícky diplom. Úspešnými riešiteľmi sa stali D. Dvoráková a M. Kuchar.

V kategórií Benjamín 7 získali účastnícky diplom žiaci 7. triedy P. Benkvská, M. Hurajtová, S. Kováč, A. Pekarová a M. Červenka. Úspešným riešiteľom sa stal M. Červenka.

V kategórií Benjamín 8 súťažili žiaci 8. triedy M. Moncmanová, K. Horváthová, B. Melicherová a S. Sládkovič. Úspešným riešiteľom a zároveň školským šampiónom sa stala B. Melicherová.

V kategórií Kadet 9 súťažili žiaci 9. triedy A. Masár, K. Gábrišová a M. Kožuchová, ktorí získali účastnícke diplomy.