Múzeum v triede

Netradičnú hodinu dejepisu zažili piataci 16. decembra 2019. Úlohou žiakov bolo nájsť a priniesť čo najstaršie predmety, o ktorých mali zistiť zaujímavé informácie. Vystavené exponáty sme spolu umiestnili v triede a vzniklo nám tak vlastné múzeum v triede. Budík, vojenská knižka, poštová trúbka, listy, kronika, to boli len niektoré zo starých  a vzácnych predmetov, ktoré sa žiakom podarilo priniesť. Každý z vystavených kúskov v sebe ukrýval svoj vlastný príbeh a časť z tohto príbehu nám vyrozprávali samotní žiaci. Dozvedeli sme sa, kde predmet našli, kto a ako ho používal a koľko môže mať rokov. Takýmto spôsobom sa žiaci na chvíľu ocitli v úlohe sprievodcu v múzeu a dozvedeli veľa zaujímavých vecí z dôb minulých.