Najväčšia medzinárodná žiacka súťaž KLOKAN

Tento školský rok sa do tejto matematickej medzinárodnej súťaže zapojilo 67000 žiakov na 1453 školách na Slovensku. Z našej školy sa zapojilo 51 žiakov, z toho 11 klokankov prvákov, 3 klokankovia druháci, 6 klokankov tretiakov, 7 klokankov štvrtákov, 4 školáci piataci, 8 školáci šiestaci, 2 benjamíni siedmaci a 10 benjamíni ôsmaci. Tí najmladší si zaslúžia pochvalu, pretože si zmerali svoje sily s úlohami z matematiky a niektorí stihli Klokanovi nakresliť aj pekný obrázok. :-) Tí starší už kresliť nestíhali, lebo úlohy ich poriadne zamestnali. Šampiónom školy sa stal Silvester Marko, ktorý tento titul získal s minimálnym náskokom pred našou skoro šampiónkou školy Ninou Rehákovou.

Všetci klokanisti dostali diplom a zaujímavú ceruzku a tí s najvyšším počtom bodov aj zaujímavé ceny.

Mgr. Martina Zápražná