Štúrove a Hollého rétorické Drahovce

Dňa 17.4. sa na ZŠ v Drahovciach uskutočnilo krajské kolo rétorickej súťaže Štúrove a Hollého rétorické Drahovce. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách. Našu školu reprezentovali Mária Valentová zo VI. ročníka a Marcela Čmehýlová z VIII. ročníka.

Úlohou Márie bolo počas 10 minútového vymedzeného časového limitu domyslieť príbeh podľa vlastnej fantázie a prerozprávať ho pred divákmi a trojčlennou porotou. Marcela si musela už doma pripraviť text – úvahu a naučiť sa ho rétoricky predniesť. Druhou časťou bolo v priebehu 10 minútového limitu vymyslieť rozprávanie s prvkami opisu na vyžrebovanú tému.

Obe dievčatá si viedli ukážkovo. Mária Valentová vyhrala prvé miesto a postupuje do celoslovenského kola do Zvolena. Marcela Čmehýlová zaujala porotu svojou úvahou na tému Vzdať sa či nevzdať a bola ohodnotená ako najlepšia žiacka práca. Obom dievčatám srdečne gratulujeme.

Mgr. Alena Susková