Svetový deň mlieka

Na našej škole sme si v tento deň vyrábali vlastné ochutené mliečne výrobky. Základom nápojov bolo mlieko a každá trieda si pripravila vlastnú maškrtku. Prváci mixovali banánové mlieko, druhý ročník si pripravil „mliečne hádanky“, kde žiaci so zaviazanými očami identifikovali rôzne mliečne produkty ako smotanu, tvaroh, pribináčika, či jogurt. Tretiaci si pripravili tvarohovú pochúťku a štvrtáci primiešali do mlieka rôzne druhy ovocia. Žiaci prvého stupňa v malých skupinkách navštevovali susedné triedy, kde mohli ochutnať ďalšie mliečne produkty. Deťom sa deň mlieka veľmi páčil, aj keď niektorým deťom nie všetky mliečne produkty chutili. Keď sa ovocie minulo, tí najväčší fanúšikovia mlieka na záver dopíjali aj čisté mlieko. Verím, že pripravený program splnil svoj účel a tí menej odvážni sa k nám budúci rok pridajú.

Mgr. Katarína Reháková