Akcie ŠKD 2017/2018

Posledný školský deň pred vianočnými prázdninami sme zakončili vianočným večierkom. V triede rozvoniaval vianočný punč, stoly boli plné rôznych dobrôt, zneli vianočné piesne a deti veselo spievali a tancovali. Všetci však netrpezlivo čakali, kým odovzdajú kamarátovi svoj darček a oni zase nejaký pekný darček dostanú.

Predvianočné trhy

Už druhý rok sme usporiadali predvianočné trhy ŠKD. Deti usilovne pracovali na vytváraní rôznych svietnikov a vianočných stromčekov. Štvrtáčky usilovne krájali mydlovú hmotu, farbili ju a primiešavali rôzne voňavé esencie. Najradšej však predávali svoje výrobky, aby si zarobili na nejaký pekný výlet. Ich námaha bola odmenená a predali všetky svoje výrobky.

Tvorivé dielne v Bolerázi

Deti II. odd. sa zúčastnili 20.11.2017 tvorivých dielní v Boleráze. Vyrobili si pekné vianočné svietniky, ktoré zdobili ich domčeky počas Vianoc. Deti s radosťou tvorili a po vytvorení svietnikov si prečítali pekné rozprávkové knižky v ateliéry Lidulienka.

Jesenný beh okolo školy

V novembri si deti 1. odd. zabehli jesenný beh okolo školy. Ich námaha a vytrvalosť bola odmenená sladkosťou a víťazom sa ušla i malá cena. Všetci nakoniec radi zapózovali so svojimi medajlami.

Výhercovia:

1.roč. dievčatá - Simonka Hirmajerová

1.roč. chlapci  -  Matúško Lovecký

4.roč. dievčatá - Romanka Sedláková

Halloween v ŠKD 2017/2018

Najlepšie ako sme sa mohli rozlúčiť s celým týždňom bola super halloweenska párty v našom ŠKD 3.11.2017. Všetky masky sa poriadne vytancovali a zasúťažili si. Vyhladované a smädné sa vrhli na občerstvenie, ktoré neodolalo ich náletu. Keď sa občerstvili, tak sme mohli začať spoločne súťažiť. Všetci sa snažili vyhrať, no víťaz mohol byť vždy iba jeden. Bolo to super ukončenie týždňa.

Bc. Gabriela Dekanová

Malý Yeti v kine Cinemax v Trnave

23.10.2017 obe oddelenia ŠKD navštívili kino Cinemax v Trnave. Deti si pozreli krásnu rozprávku MALÝ YETI. Príbeh bol o malom chlapcovi, ktorý hľadal svojho otca. Dozvedel sa, že je Yetim žijúcim v ďalekom lese. Deťom sa rozprávka veľmi páčila a chvíle smiechu sa striedali s chvíľkami očakávania. Z kina odchádzali všetci usmiati.

Bc. Gabriela Dekanová