Aktivity školského klubu v šk. roku 2011/2012

Jeseň

Jeseň patrí medzi zaujímavé ročné obdobia. Príroda zmení svoje ošatenie do pestrofarebných odtieňov všemožných farieb. Skoro akoby ju niekto vymaľoval pastelkami. Deťom sa začínajú povinnosti v škole. Ale určite sa nekončí čas hier a spoznávania. Práve naopak, jeseň ponúka príležitosť rozšíriť si vedomosti a využiť zmeny prírody na mnohé zaujímavé hry a aktivity.

Na jeseň nájdeme veľa zaujímavých námetov k tomuto ročnému obdobiu. Naučíme sa vyrobiť si vlastného šarkana, z napadaných listov vytvoríme zaujímavé umelecké diela, gaštany nám poslúžia pri stavaní postavičiek, zvieratiek a gaštanových príšeriek. Vyrobíme si aj ozdoby s jesennými motívmi  do triedy a nemôžu chýbať ani jesenné omaľovánky.

Pod šikovnými detskými rúčkami vznikajú všakovaké postavičky a zvieratká, ktoré nám teraz zdobia ŠKD.

ZIMA

Zima je ročné obdobie, ktoré k nám prichádza vždy v rovnakom čase ako švihnutím čarovného prútiku. Vždy je iná, no zároveň v niečom rovnaká. Je obdobím, kedy príroda ide na zimný odpočinok. Po jeseni sa postupne začína ochladzovať. Rána a noci sa oproti jesennému obdobiu citeľne ochladia. No napriek tomu nás vie deň príjemne prekvapiť. Obloha býva blankytne modrá, slniečko svieti a hreje ako na objednávku. Prvé ranné hmly sú ako mliečne závoje. Už sa objavujú prvé ranné mrazíky, ktoré štípu na tvári. Záhradky a polia oddychujú a pripravujú sa na jar, aby mohli dať čo najviac  dozretých plodov a bohatej úrody. A my, keďže ešte nemáme sniežik, sme si našu triedu vyzdobili aspoň papierovými snehuliakmi a inými ozdobami, ktoré detičky vyrobili.

Vianoce

Už sa blížia Vianoce, ten čas rýchlo letí. Na stromčeku sviečky svietia, šťastím žiaria deti. Starý rok už odchádza a nový ide za ním, nech Vám len radosť prináša, to je našim prianím.

Prajeme Vám: veselé Vianoce, šťastlivý nový rok, božie požehnanie na každučký krok. Pri práci zdravíčka a na stôl chlebíčka, do srdca radosti, do duši milosti. Nech Vás v novom roku stretnú na každom kroku úspech, zdravie, šťastie, pohoda a láska.

Vianočné posedenie

Tak ako každý rok aj v tomto roku sme si s deťmi zo ŠKD pripravili Vianočné posedenie. Deti priniesli rôzne dobrôtky (medovníky, oblátky...) Na začiatku nášho posedenia sme sa porozprávali o vianočných zvykoch a tradíciách – o vianočnom stromčeku a štedrej večeri. Spravili sme si aj krátke súťaže, do ktorých sa všetci radi zapojili a získali sladké odmeny.  Na záver sme si s deťmi zatancovali na vianočné pesničky :).

Fašiangy

Symbol zábavy a veselosti si žiaci školského klubu spestrili súťažou o najkrajšiu škrabošku. Pri zhotovovaní škrabošiek prejavili svoju nápaditosť, kreativitu, fantáziu a šikovnosť. Nakoľko všetky škrabošky boli veľmi pekné a zaujímavé, boli všetci žiaci za svoju snahu odmenení sladkosťou.

JAR

Jar je ročné obdobie, s ktorým sú spájané v našich zemepisných šírkach  príjemné asociácie - znovuzrodenia, obnovy, opätovného rastu, ale aj  vôní, čerstvej zelene, snežienok, lásky, sviatku Veľkej noci. Preto je  často jar označovaná za najkrajšie ročné obdobie. Prvým jarným  kalendárnym dňom je 21. marec. Pre niekoho je jar najkrajším ročným obdobím – časom, kedy odhodíme zimné oblečenie a príroda sa odeje do sviežeho jarného šatu. Pre iného je začiatok jari spojený s pojmom jarná únava, teda pocitom fyzického a  psychického vyčerpania. V ŠKD sme si triedu vyzdobili pestrofarebnými prácami detí na tému jar a Veľká noci. Jarné ikebany, rozkvitnuté vetvičky, kraslice, výrobky z papiera a textilu potešili všetky deti.