Súťaže a olympiády 2017/2018

Pytagoriáda

13. a 14.3. 2018 sa uskutočnilo okresné kolo Pytagorády na ZŠ Gorkého v Trnave. Našu školu reprezentovali Samuel Vančo, David Nádaský, Nina Reháková a Silvester Marko. So šikovnými súpermi a zaujímavými úlohami sa popasovali v krátkom čase. David Nádaský medzi piatakmi zaostal za víťazom len o tri body a Nina Reháková medzi šiestakmi dokonca len o dva body. Všetkým štyrom našim žiakom blahoželáme a sme radi, že takto pekne reprezentovali našu školu v tejto matematickej súťaži.

výsledky Pytagoriády

Mgr. Martina Zápražná

Knižná šifra

Žiaci na základe stručnej  indície hľadali 25 autorov a ich diela .Najúspešnejšími riešiteľkami sa napokon stali Nicol Nižnanová a Nikola Šestáková, obe z triedy 6.A. Dievčatá dokázali, že sú správnymi „knihožrútmi“ a čakajú na ne krásne  knižné odmeny.

Matematický klokan na 1. stupni

Dňa 11.3.2018 sa konala medzinárodná matematická súťaž „Matematický klokan“. Matematického klokana poznajú žiaci v 74 krajinách sveta na štyroch kontinentoch. Súťažné úlohy sú hravé, zaujímavé a podporujú logické myslenie. Na našej škole sa tejto matematickej súťaže zúčastnili žiaci všetkých ročníkov, aj tí najmenší. Z prvého stupňa sa so zábavnými úlohami „popasovalo“ 27 žiakov, z toho 5-ti sa stali úspešnými riešiteľmi a dokonca traja žiaci dosiahli viac ako 90%. Všetkým zúčastneným žiakom blahoželáme nielen za odvahu a prajeme veľa úspechov aj do ďalších ročníkov.

Mgr. Katarína Reháková

Recitačná súťaž Hollého pamätník

Po absolvovaní triednych kôl recitačnej súťaže Hollého pamätník sa na našej škole v pondelok 26. februára uskutočnilo školské kolo. Pred značným obecenstvom a odbornou štvorčlennou porotou sa nám predstavilo spolu 20 nadaných recitátorov. Na základe výberu ukážky, zvládnutia textu a umeleckého prednesu sa v jednotlivých kategóriách umiestnili títo žiaci:

Kategória 2. - 4. ročník

próza

1. miesto – Hana Susková (II. ročník)

2. miesto – Dominika Hornáková (IV. ročník)

3. miesto – Ela Marková (II.ročník)

poézia

1. miesto – Viktória Adamcová (II. ročník)

2. miesto – Lukáš Rapant (II. ročník)

3. miesto – Michaela Starečková (IV. ročník)

Kategória 5.- 6. ročník

próza

1. miesto – Mária Valentová (V. ročník)

2. miesto – František Rácz (VI.A)

3. miesto – Nina Reháková (VI.A.)

poézia

1. miesto – Marta Čavojská (V.ročník)

2. miesto – Martin Červenka (V.ročník)

3. miesto - Jakub Lovecký (V.ročník)

Kategória 7.-9. ročník

próza

1. miesto – Karol Babčan (VII. ročník)

2. miesto – Marek Martinus (VII. ročník)

3. miesto - Marcela Čmehýlová (VII. ročník)

poézia

1. miesto – Lujza Zolvíková (VIII. ročník)

2. miesto – Tomáš Majerník (VII. ročník)

Do ďalšieho kola potupuje prvý v každej kategórii.

Okresné kolo Dejepisnej olympiády

Výborný úspech dosiahol náš žiak Karol Babčan, ktorý sa dňa 15.2.2018 zúčastnil Okresného kola Dejepisnej olympiády a v silnej konkurencii obsadil druhé miesto. Týmto výsledkom si zabezpečil postup do krajského kola, kde mu všetci budeme držať palce.

Školské kolo chemickej olympiády

Aj v tomto školskom roku sme uskutočnili školské kolo chemickej olympiády. Zúčastnilo sa ho sedem žiakov deviateho ročníka. Najlepšie výsledky dosiahol Tomáš Majerník, ktorý sa stal aj úspešným riešiteľom tejto náročnej súťaže.

Mgr. Martina Neuová

Superstar

Dňa 8.2.2018 organizovala Kalokagatia – centrum voľného času v Trnave v kine Hviezda 18. ročník okresnej súťaže v speve populárnej piesne – jednotlivci – SUPERSTAR. Našu školu reprezentovali štyria žiaci – Lukáš Rapant a Hanka Susková – 2. ročník, Katarína Valentová – 4. ročník a Mária Valentová – 5. ročník. Traja z nich získali výborné umiestnenia: Lukáš Rapant obsadil 2. miesto v kategórii A, Katka Valentová 3. miesto a Majka Valentová 1. miesto v kategórii B. Výhercom srdečne blahoželáme!

Školské kolo Biblickej olympiády

Dňa 30. januára 2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Biblickej olympiády. Stretli sa tu šestnásti súťažiaci, ktorí sa popasovali s úlohami z Markovho evanjelia. Pracovali v skupinách a medzi víťaznou skupinou šiestakov a ôsmačiek na druhom mieste bol rozdiel jediného bodu! Úlohy boli zaujímavé a ceny tiež:-) Do diecézneho kola postúpil tím v zložení Ema Skalková, Nina Gajdošíková, Samuel Moncman a Daniel Lukačovič. Držíme im palce a veríme, že sa im bude dariť. Čaká nás ešte dôkladná príprava nad knihou Genezis a Markovým evanjeliom. Sme radi, že naši žiaci radi čítajú Sväté písmo.

Mgr. Martina Zápražná

Zimná výtvarná súťaž

Počas mesiacov november a december prebiehala na I. stupni školská výtvarná súťaž.

Zapojili sa všetci žiaci a okrem pekných kresbičiek na tému Zima, Vianoce, Mikuláš,  odovzdali aj zaujímavé priestorové práce. Za každú triedu sa našli víťazi i keď rozhodovanie bolo náročné . Víťazné práce boli vybrané na základe hlasovania.

Hlasovali zamestnanci školy, učitelia a aj žiaci vyšších ročníkov.

I.ročník

1. miesto Simona Hirmajerová

2. miesto Magdaléna Haršányová

3. miesto Hana Hittrichová

II. ročník

1. miesto Enya Romana Libichová

2. miesto Ariana Kupčíková

3. miesto Adam Herega

III. ročník

1. miesto Laura Pestún

2. miesto Ela Marková

3. miesto Natália Hrobárová

IV. ročník

1. miesto Katarína Valentová

2. miesto Dominika Hornáková

3. miesto Lucia Trnavská

Čestné uznanie: Sára Svetová, Dominika Gubricová

Všetky práce  boli prekrásne a budú vystavené v KD Hrnčiarovciach, kde si ich môžete pozrieť.

Mgr. Katarína Debnárová

Všetkovedko

Dňa 30.11.2017 sa uskutočnila súťaž VŠETKOVEDKO. 18 žiakov 2. – 5. ročníka sa prihlásilo do súťaže, v ktorej  vypracovaním súťažného testu zviedli súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími a ukázali, čo všetko vedia o svete a ako si vedia poradiť s netradičnými otázkami.

Najlepšie výsledky dosiahol a Všetkovedkom školy sa stal žiak 5. ročníka Jakub Lovecký, z ostatných žiakov najlepšie uspel žiak 4. ročníka Filip Rubaninský.

Mgr. Irena Ondrejičková