Súťaže a olympiády 2017/2018

Šarkaniáda 2017

Dňa 24. 11. 2017 sa na našej škole konala Šarkaniáda. Zúčastnili sa jej žiaci prvého stupňa, ktorý si vyrobili nádherných šarkanov z rôznorodého materiálu. Žiaci predstavili svojich šarkanov, ktorým vymýšľali zaujímavé mená. Kým sa porota trápila nad výberom najkrajšieho šarkana, žiaci si overili svoje vedomosti v jesennom kvíze, zasúťažili si vo veselých jesenných súťažiach. Nakoniec si otestovali svojich šarkanov na školskom dvore, ktorý lietali nad našou školou. Po „leteckej“ prehliadke porota vyhlásila výsledky súťaže o najkrajšieho šarkana. Na 1. mieste sa umiestnila Ella Petrášová (4. ročník), na 2. mieste Miška Starečková (4. ročník), na 3. mieste Filip Tománek (1. ročník) a na 4. mieste Sára Svetová (4. Ročník). A samozrejme sme ocenili aj ostatných žiakov za ich tvorivú prácu a fantáziu pri zhotovovaní šarkanov a za skvelú účasť na tohtoročnej Šarkaniáde.

On-line informatická súťaž iBobor

Od 8. do 10. novembra 2017 prebiehala pod vedením pani učiteľky Neuovej na našej škole on-line informatická súťaž iBobor. Súťaže sa zúčastnili žiaci 2. až 9. ročníka, ktorí boli podľa veku rozdelení do štyroch kategórii. Pokojné a ničím nerušené prostredie pri riešení úloh žiakom zo všetkých síl zabezpečovali pani učiteľky, ktoré ich vyučujú informatiku.

Úspešnými riešiteľmi súťaže iBobor v školskom roku 2017/2018 sú

v kategórii DrobciJakub Žák, Lukáš Rapant, Erik Moncman, Jakub Haršány

v kategórii BobríciJakub Lovecký, Kristína Kolesová, Veronika Vladovičová, Samuel Halada

v kategórii Benjamíni: Timotej Kováč, Silvester Marko, Patrícia Ohrablová

v kategórii Kadeti: Nela Hlavatová, Filip Pažitný, Martin Pápay, Radoslava Dzurková, Ema Skalková, Timotej Vraník, Nina Gajdošíková.

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

V novembri sa na našej škole uskutočnil 1. ročník školského kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Žiaci 8. a 9. ročníka sa museli popasovať s troma časťami – teoretickou prácou s textom, s praktickou transformáciu textu a s ústnym prejavom, ktorý bol asi najväčšou achillovou pätou každého zúčastneného.

Vyhodnotenie:

1. miesto: Klára Tomlyová – 9. roč.

2. miesto: Tomáš Majerník – 9. roč.

3. miesto: Nela Štefanovičová – 9. roč.

Žiaci prevzali svoje diplomy od herečky Ľuby Dušaničovej, ktorá im v rámci besedy na našej škole popriala veľa ďalších úspechov aj v predmete slovenský jazyk.

Klára Tomlyová postúpila do okresného kola, kde sa stala úspešnou riešiteľkou olympiády, a tak s výborným výsledkom reprezentovala našu školu.

Mgr. Alena Susková