Exkurzie a výlety uskutočnené v šk. roku 2016/2017

Birmovný výlet Štúrovo

Náš výlet do Štúrova sa začal 18.6.2017. Dlhú cestu autobusom sme si skrátili spievaním a počúvaním zaujímavostí od pána farára. Ubytovaní sme boli v areáli termálneho kúpaliska v chatkách, ktoré nám neprišli veľmi luxusné, ale nakoniec sme to zvládli :) Na kúpalisku si každý našiel svoje, niektorí išli na tobogány, iní sa vyplávali v plaveckom bazéne alebo sa opaľovali na lehátkach. V pondelok sme sa vybrali do Ostrihomu, aby sme si prezreli baziliku. Cestu tam a naspäť sme absolvovali výletným vláčikom. Tento výlet nám priniesol krásne zážitky a veľa nezabudnuteľných chvíľ. 

Barbora Záhončíková, IX. r

Celý článok

Exkurzia do reklamnej agentúry

V utorok 26.5. sme sa vydali na exkurziu do Bratislavy. Na prvej zastávke sme spoznali reklamnú agentúru Alien. Tam sme si v milej spoločnosti členov agentúry prezreli nádherné priestory štúdia, ktoré neobsahovali len miestnosti s počítačmi, ale aj kinosálu a posilňovňu. V kinosále sme videli ako sa vyrábajú reklamy alebo efekty do filmov. Náš sprievodca a creative director firmy Alien nám porozprával o jeho práci, tiež o výhodách šikovných rúk a o tom, že aj naše budúce povolanie môže byť zábava, ak robíme to, čo nás baví. Ďalšia zastávka bolo Detské múzeum, ktoré nás zaujalo svojou nápaditosťou, vytvorili sme si kreatívne komiksy a po prednáške o hospodárení s peniazmi sme si mohli v modeloch policajných a hasičských áut vyskúšať rozhovory medzi dispečingom a záchrannými zložkami. Celú akciu sme zakončili v Eurovei, kde sme si vychutnali obed, ale aj krásne počasie pri Dunaji.

Klára Tomlyová, VIII. roč., Barbora Záhončíková, IX. roč.

Celý článok

Školský výlet - Pruské

V dňoch 10. a 11.5.2017  boli naši siedmaci s triednou učiteľkou bývalou aj terajšou na výlete v Pruskom. O tejto spoločnej akcii sa vyjadrili takto:

 • bola tam super zábava
 • super jedlo
 • som rada, že sme boli všetci spolu(skoro všetci... Žiaľ, choroba si nevyberá...)
 • bolo super ubytko, milujm hororové spršky
 • páčilo sa mi tam
 • veľmi sa mi tam páčilo, ale tie hororové sprchy a chodba sa mi moc nepáčili
 • plnenie úloh bolo super, lebo sme sa na tom podieľali všetci
 • bol som unavený
 • super bolo aj tancovanie
 • super výlet a všetko a tak
 • super bola tam telocvičňa
 • bolo tam celkom fajn

Posledná veta je od triednej pani učiteľky Mgr. M. Zápražnej:

 • so super triedou to boli ozaj super chvíle, veď snáď z fotiek to sami uvidíte, zacítite:-)

 

 

 

 

Celý článok

Exkurzia v Trnave

Zaujímavé predpoludnie strávili dňa 9.5.2017 naši piataci v Trnave. Najskôr navštívili Knižnicu Juraja Fándlyho, kde ich pán Július Bartek z Oddelenia pre nevidiacich oboznámil so životom nevidiacich a slabozrakých ľudí. Na ukážku priniesol aj mnohé pomôcky, ktoré títo ľudia využívajú. Deti sa dozvedeli ako nevidiaci píšu, čítajú a ďalej sa vzdelávajú. Každý žiak dostal na pamiatku svoje meno, napísané v Braillovom písme.

Ďalším bodom nášho programu bola prehliadka mesta. Sprievodca v dobovom kostýme nám postupne predstavil históriu a najvýznamnejšie pamiatky mesta Trnava. Tá už v roku 1238 dostala od uhorského kráľa Bela IV. ako prvé mesto na území Slovenska výsadu slobodného kráľovského mesta. Exkurziu sme ukončili krásnym výhľadom z hradieb za Bazilikou sv. Mikuláša.

Mgr. Eva Milučká

Celý článok

Púť detí Šaštín - Stráže

Dňa 4. mája 2017 sa žiaci 5.A a 5.B triedy spolu s pani učiteľkami Krchnákovou a Zápražnou zúčastnili púte v Šaštíne - Strážoch. Zúčastnili sa na svätej omši v Národnej Bazilike Sedembolestnej Panny Márie a po svätej omši mali zaujímavú prehliadku baziliky. Potom sa žiaci s pani učiteľkami presunuli do miestneho pastoračného centra, kde mali žiaci možnosť zahrať sa na ihrisku a dostali i občerstvenie - horúcu čokoládu. Napokon sa žiaci osviežili zmrzlinou a potom už cestovali autobusom naspäť do Hrnčiaroviec nad Parnou. Púť sa žiakom páčila a odniesli si pekné zážitky a spomienky, nielen bežné ale aj duchovné.

Mgr. Eva Krchnáková

Celý článok

Exkurzia do Nitry

Dňa 24.4.2017 sa vydali žiaci šiesteho a siedmeho ročníka spoznať dejiny starobylého mesta Nitra. Zábavnou formou sa dozvedeli veľa o minulosti mesta, o umení a kultúre. Putovanie za históriou začalo na Pribinovom námestí, pokračovalo prehliadkou Katedrály sv. Emeráma  a na záver si žiaci prezreli Diecézne múzeum. Počas celej prehliadky spolupracovali s pani sprievodkyňou a riešili úlohy, ktoré ich nakoniec doviedli k hradnému pokladu.

Mgr. Eva Milučká

 

Celý článok

Aurelium Bratislava

V piatok 7.4.2017 sme si spravili výlet do Bratislavy. Na začiatku sme mali rozchod v Avione a po hodinke sme sa presunuli do Aurelia. Aurelium je centrum vedy kde sa učí hravou formou. Všetkých nás to bavilo viac ako sedieť v lavici a počúvať výklad učiteľa. Veľmi nás bavila laserová šou a niektorí sa poriadne vykričali v zvukovej miestnosti. Všetci si vyskúšali rôzne pokusy a možno sa niektorí aj niečo naučili. Výlet sa nám páčil pretože sme si mohli oddýchnuť, zabaviť sa a niečo sa popritom naučiť.

Baborka Záhončíková, 9. trieda

Celý článok

Exkurzia do Trnavy

Dňa 31.3.2017 sa žiaci 5.A a 5.B triedy s pani učiteľkou Evou Krchnákovou a s pani učiteľkou Zuzanou Takáčovou zúčastnili exkurzie z biológie a dejepisu v Trnave.

Najskôr si žiaci prezreli krásnu botanickú záhradu. Videli tam najmä mnoho drevín- ihličnaté stromy, napríklad borovice, jedle, smreky i listnaté stromy- lipy, ginko, duby, buky a mnoho ďalších. Okrem drevín videli žiaci aj mnohé byliny. Botanická záhrada bola zaujímavá a počasie bolo krásne. Žiakom sa prehliadka páčila.

Neskôr sme sa so žiakmi presunuli autobusom do Západoslovenského múzea v Trnave, kde sa konala ďalšia časť našej biologicko- dejepisnej exkurzie. Prezreli sme si so žiakmi prírodovednú i historickú časť múzea, rôzne živočíchy i archeologické nálezy, taktiež športové oddelenie múzea. Rovnako ako v botanickej záhrade, i v múzeu sa žiakom páčilo, hoci v ňom už neboli po prvýkrát.

Bol to pekný deň a verím, že žiaci boli s exkurziou spokojní a načerpali mnoho nových poznatkov.

Mgr. E. Krchnáková

Celý článok

Exkurzia do Bratislavy

13. decembra 2016 sa naši siedmaci vybrali spolu s misionárkou sestrou Elen a s triednou učiteľkou na exkurziu do Bratislavy.

Navštívili sme misionárske múzeum na Miletičovej ulici, kde sa o zaujímavý výklad postarala sestra Elen. Počuli sme veci, o akých sa nám ani nesnívalo. Videli sme všelijaké zaujímavosti z rôznych kútov sveta. Následne sme navštívili bývalú triednu učiteľku, sr. Majku Nagyovú. Porozprávali sme jej o všetkých pozitívnych novinkách na našej škole. Potom sme nasadli na trolejbus a odviezli sme sa na Hlavné námestie, kde vládla krásna vianočná atmosféra. Všeličo sme poobdivovali, niektorí aj niečo nakúpili a keďže bolo mrazivo, spolu sme sa zohriali pri obednom menu. 

V tento deň sa niektorí z nás prepravovali autom, autobusom, vlakom, trolejbusom a "pešobusom". Pozrite si fotky, bolo nám naozaj skvelo.   

Martina Zápražná, triedna 7. triedy

Celý článok