Exkurzie a výlety uskutočnené v šk. roku 2016/2017

Exkurzia do Serede a Modry

Dňa 29.11.2016 žiaci 7.,8. a 9. ročníka boli na exkurzii v Modre a Seredi. Ráno o 8:00 sme všetci nastúpili do autobusu a vyrazili na cestu. Najskôr sme navštívili pracovný tábor v Seredi. Už na prvý pohľad bolo vidno, že sa tam neodohrávalo nič dobré. Nie jednému žiakov behal mráz po chrbte. Keď sme sa pozerali na to, akými hrôzami si ľudia museli prejsť, nebolo nám do smiechu. Pri pozeraní výpovedí tých, čo prežili koncentračné tábory, sa nikto z nás neodvážil na slovo, všetkým nám to vyrazilo dych. Títo ľudia si určite zaslúžia náš veľký obdiv, pretože to, čo prežili oni, tomu sa asi nevyrovná nič. Odišli sme so zmiešanými pocitmi. Na jednej strane nám bolo zle z toho, aké to bolo v minulosti, ale na druhej strane sme mali pocit úľavy, že my nemáme takéto problémy. Na tejto exkurzii sme sa naučili niečo z našej minulosti, ale aj to, že čo mi považujeme za hrôzy dnes, nie je vlastne až také zlé.

Zo Serede sme sa presunuli autobusom do Modry, aby sme navštívili expozíciu Ľudovíta Štúra. Tu si niektorí z nás rozpomenuli na to, čo sa už učili v škole, ale prihodili si aj zopár nových informácií.

Domov sme sa vrátili všetci v dobrej nálade.

Barbora Záhončíková, IX. ročník