Kultúrne aktivity uskutočnené v šk. roku 2014/2015

Vystúpenie krúžku Hrnčiarik

Dňa 14. novembra si žiaci krúžku Hrnčiarik pripravili pre rodičov pásmo o jeseni. Po vystúpení, ktoré sa veľmi páčilo, pokračovali rodičia spolu s deťmi tvorivými dielňami s jesennou tematikou. Výrobky sme vystavili na chodbe školy.
Mgr. M. Vincová

Noc strašidiel

Noc strašidiel sa na našej škole uskutočnila 13. novembra 2014. Žiaci 4., 5. a 6. ročníka nám zahrali strašidelné divadlo a o strašidelný zážitok sa postarali aj naši ôsmaci.

Mgr. P. Varga

Záložka do knihy spája školy

Naša škola sa po prvý krát tento rok zapojila do projektu Záložka do knihy spája školy. Našou partnerskou školou bola Základná škola s materskou školou Stakčín. Vyrobené záložky sme si vymenili v mesiaci október.

Mgr. L. Porubská

Exkurzia do Bratislavy

V piatok 7. novembra 2014 sme so žiakmi 2. stupňa navštívili výstavu Tutanchamon - Jeho hrobka a poklady. Dozvedeli sme sa, ako bola pred takmer 100 rokmi hrobka objavená a otvorená. Videli sme posvätné predmety, sošky, šperky a aj sarkofágy, ktoré ležia presne na rovnakých miestach, ako boli kedysi nájdené. Viac ako 1000 nádherných predmetov, vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky Tutanchamona a jeho ohromného pozláteného sarkofágu, bolo zhromaždených na jednom mieste iba vďaka tomu, že sa jedná o dokonalé repliky vytvorené pod prísnym dohľadom egyptológov celého sveta. Výstava nám pomohla vytvoriť si celkový obraz o dávnej vyspelej civilizácii, o jej umení a posvätných obradoch.

Mgr. M. Neuová

Bibliotéka

Prváci, druháci a tretiaci našej školy sa zúčastnili na Medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka v Bratislave. Množstvo rôznych knižných titulov, zábavné hry, kreslenie, knižné nákupy a literárny kvíz vytvorili jedno zaujímavé októbrové knižné popoludnie.

Mgr. Ľ. Mandáková

Návšteva Knižnice Juraja Fándlyho

Dňa 9. októbra 2014 navštívili žiaci 1. a III. B triedy Knižnicu Juraja Fándlyho v Trnave. Zúčastnili sa literárnej hodiny o Márii Ďuríčkovej. Po zaujímavom rozprávaní o živote a literárnej tvorbe našej najznámejšej detskej spisovateľky si žiaci prezreli knižky, zahrali sa, pozreli si rozprávku a potom sa presunuli do Západoslovenského múzea, kde si prezreli tie najzaujímavejšie výstavy – zvierat, zvonov, krojov a nástrojov, ktoré sa používali v minulosti pri práci.

Mgr. I. Ondrejičková