KULTÚRNE AKTIVITY USKUTOČNENÉ V ŠK. ROKU 2012/2013

Čítanie pod perinou

Športovanie, opekanie, hľadanie strateného rozprávkového pokladu a dobrá knižka. To sú slová, ktoré vystihujú naše tradičné školské podujatie  Čítanie pod perinou. 42 detí z I.A. I.B a III. triedy mali možnosť zúčastniť sa tejto milej akcie. Deti si zmerali sily v športových a literárnych súťažiach. Pochutili si pri dobrej opekačke  a zažili dobrodružstvo pri večernom hľadaní pokladu. Nakoniec si čítali pod „perinou“ zo svojej obľúbenej knižky. 

Viac foto

Celý článok

Na konci roka odmena ...

Školský rok nám ubehol ako voda. Na jeho konci žiakov I.A, I.B a III. triedy čakala odmena v podobe koncoročného výletu. Aký bol? Kde sme boli? Čo sme sa dozvedeli? Tu sú odpovede...

Žiaci zažili vyhliadkovú plavbu loďou po rieke Dunaj. Vyhliadka začala pohľadom na historickú časť Bratislavy a jej nábrežie, Bratislavský hrad, pokračovala  popod Nový most, po most Lafranconi. Na pravom brehu Dunaja  nás upútal  Sad Janka Kráľa. Plavba pokračovala  popod Starý most smerom k mostu Apollo.

V Detskom múzeu nás čakala výstava Ja a moje telo a tvorivé dielne. Žiaci zažili dobrodružnú cestu okolo ľudského tela a jeho piatich zmyslov. Malá kamarátka červená krvinka žiakom prezradila prečo majú v ušiach kladivká,  koľko meria ľudské črevo, čo škvŕka v bruchu, keď sú hladní a ešte omnoho viac.

Viac foto

Celý článok

Mikuláš

Opäť je tu čas leštenia topánok a zvedavých detí, ktoré sa už nevedia dočkať, čo im prinesie Mikuláš. Ani tento rok nezabudol Mikuláš na deti našej materskej a základnej školy a priniesol im sladké dobroty. Všade ho vítali veselé začiernené tváre. To preto, že pred Mikulášom deti navštívil neposlušný čert, ktorého vystrájanie zmierňovala iba prítomnosť anjela. Školáci odmenili Mikuláša za dobroty peknými pesničkami a už teraz sa určite tešia na to, že ich o rok znovu navštívi.

Viac foto

Celý článok

Divadelné predstavenie Adelkina cesta za šťastím

Žiaci 2. 3. a 4. triedy navštívili 28.11.2012 Divadlo Jána Palárika v Trnave.

Pozreli si divadelné predstavenie - Adelkina cesta za šťastím (Ladislav Kočan). Táto rozprávková komédia patrí k žánru moderných rozprávok. Tento žáner je obľúbený u všetkých vekových kategórií, lebo rozprávky vznikli preto, aby sa nezabudlo na pravdu a spravodlivosť. Rozprávka rozpráva nielen o tom aký svet je, ale aký by mohol byť, či dokonca aký by mal byť. Aj Adelkina cesta za šťastím si vo svojom morálnom poslaní určuje cieľ hľadania šťastia, čo je vlastne celoživotným údelom každého. Najväčším umením je asi umenie žiť.

Príbeh Adelky rozpráva o dievčati - sirote, ktoré nemá ľahký život, lebo slúži boháčom, ktorí myslia len na peniaze. Cez peniaze vidia všetko, i osobné šťastie. Adelka však pociťuje samotu a smútok. Nie je šťastná. Stretáva, však, zvláštnu osôbku - malého permoníka, ktorý jej dá amulet prinášajúci šťastie. Pomocou neho a náhody spoznáva kamarátov, ktorí jej pomôžu opustiť tento chamtivý svet a vydať sa na cestu do neznáma za šťastím. Po prekonaní všetkých nástrah sa napokon dostanú do vytúženej krajiny, kde stretajú im blízkych ľudí i lásku, čo je pre človeka základom šťastia.

Viac foto

Celý článok

Noc strašidiel na ZŠ v Hrnčiarovciach nad Parnou

V piatkový podvečer 16.11.2012 ožili na našej škole známe filmové postavy Frankenstein, Drakula i Biela Pani. Počas večera predviedli žiaci 4.ročníka tieto známe príbehy vo svojom zaujímavom podaní. Hrôzostrašné kostýmy, strašidelné kulisy a profesionálny herecký výkon priniesol divákom fascinujúci zážitok. Počas jednej hodiny zahrali deti trikrát strašidelné  scénky a ako zaujímavý bonus si mohli návštevníci pochutnať na strašidelných pokrmoch z dielne našich štvrtákov. Veľkoplošná projekcia dotvorila skvelú atmosféru a všetci prítomní  odchádzali s príjemným pocitom, že aj v Hrnčiarovciach vieme pripraviť kvalitný umelecký zážitok.  

Viac foto

Celý článok

Návšteva Krajskej knižnice v Trnave

Dňa 26. 9. 2012 sa žiaci 3. ročníka vybrali s pani učiteľkou na exkurziu do Krajskej knižnice v Trnave. Veľmi sa tešili, lebo niektorí v tejto knižnici ešte nikdy neboli. V knižnici na nich čakal Ing. Peter Martinák, ktorý je záchranárom a jeho štvornohý pomocník Axon. Na besede sa dozvedeli o práci záchranárov a výcviku psov. V záhrade knižnice im pán Martinák predviedol ako dobre je jeho záchranársky pes vycvičený. Napokon si prezreli detské oddelenie knižnice s množstvom kníh rôznych druhov. Mnohí využili možnosť prihlásiť sa do knižnice a už teraz sa tešia, ako ju budú pravidelne navštevovať. Tento školský rok sa do knižnice určite spoločne vyberú znova. 

Viac foto

Celý článok