Súťaže a olympiády uskutočnené v šk. roku 2016/2017

Obvodné a okresné kolo recitačnej súťaže Hollého pamätník

V polovici marca privítala koncertná sála Západoslovenského múzea v Trnave takmer tri desiatky mladých recitátorov z obvodu Trnava – vidiek. Karol Babčan, žiak VI. ročníka, sa prebásnil na druhé postupové miesto, rovnako, ako jeho spolužiak, Marek Martinus, ktorý zaujal porotu svojou vtipnou ukážkou.

V okresnom kole, ktoré sa uskutočnilo  29. marca, sa Marek Martinus umiestnil na krásnom druhom, i keď nepostupovom mieste.

Mária Valentová, žiačka IV. ročníka, na základe minuloročného úspechu postupuje rovno do krajského kola, kde jej všetci držíme palce.

Mgr. A. Susková

Celý článok

Súťaž v prednese rozprávky Rozprávkové vretienko

Dňa 23.3.2017 sa v priestoroch CVČ Kalokagatia  Trnave uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese rozprávky Rozprávkové vretienko. Zúčastnili sa ho aj žiačky našej školy, pričom v 1. kategórii súťaže Mária Valentová (4. tr.)  zvíťazila a Katarína Valentová (3. tr.) sa umiestnila na krásnom 3. mieste.

 

Celý článok

Biblická olympiáda

Dňa 21. marca 2017 sa žiačky 7. ročníka Nina Skalková, Lujza Zolvíková a Lea Pestúnová s pani učiteľkou Mgr. Evou Krchnákovou zúčastnili súťaže BIBLICKÁ OLYMPIÁDA. Toto okresné kolo súťaže sa konalo v Trnave, na Gymnáziu Angely Merici.

Súťaž mala celkovo osem vedomostných kôl. V súťaži mali žiaci i prestávku, pri ktorej mali nachystané výborné občerstvenie. Naše žiačky síce nepostúpili, ale neboli ani posledné. Umiestnili sa na 9. mieste. Lea Pestúnová vyhrala v žrebovaní  pekný nový tablet.

Bol to pekný deň a okrem toho, že sa žiaci aj prostredníctvom tejto súťaže hlbšie oboznamujú s Bibliou, si zo súťaže odnesú i pekné duchovné zážitky, pretože súčasťou súťaže je i modlitba a kňazské požehnanie. Je dôležité, aby aj mladí ľudia v dnešnej dobe čítali Bibliu.

Mgr. E. Krchnáková

Celý článok

Okresné kolo pytagoriády

14. a 15. marca 2017 sa uskutočnilo okresné kolo PYTAGORIÁDY. Sme veľmi hrdí na na to, že z našej školy sa na tejto súťaži zúčastnili až piati žiaci: Filip Rubaninský, David Nádaský, Ondrej Haršány, Silvester Marko a Ema Skalková. Príklady boli zaujímavé, súperi šikovní, atmosféra náročná, no aj napriek tomu sa nám podarilo umiestniť sa na vysokých priečkach. Naši najmladší žiaci sa umiestnili na medailových miestach :-)

Filip Rubaninský získal 2. miesto medzi tretiakmi a David Nádaský získal 1. miesto medzi štvrtákmi. Všetkým našim žiakom, ktorí nás reprezentovali v okresnom kole PYTAGORIÁDY srdečne gratulujeme :-)

Na ukážku uvádzam zopár príkladov, s ktorými si naši súťažiaci poradili rýchlo a hravo. A čo vy?

1. Zistite počet číslic čísla, ktoré vznikne sčítaním všetkých prirodzených čísel od 1 do 100.

2. V jaskyni žili trojhlaví, sedemhlaví a deväťhlaví draci. Spolu mali 44 hláv. Koľko ich tam najmenej žilo?

3. Adam vyriešil dvakrát menej úloh ako Sofia. Keby Sofia vyriešila ešte tri úlohy, vyriešila by o 15 úloh viac ako Adam. Koľko úloh vyriešila Sofia?

Mgr. M. Zápražná

 

Celý článok

Matematická súťaž MAKS

MAKS je veľká matematická súťaž pre všetkých, ktorým to páli :-)

Sme radi, že do tejto celoslovenskej celoročnej súťaže sa zapojili aj naši piataci. Ondrej Haršány, Jakub Hittrich, Samuel Veselý, Patrik Pinkas, Lucia Bartakovičová, Sophia Gašparovičová, Vu Tien Linh, Samko Moncman, Roman Jakabovič, Janko Sládkovič a Alex Brezina zatiaľ majú za sebou 5 kôl a darí sa im ozaj veľmi dobre. Pozrite si ich priebežné umiestnenie a uvidíte, že skutočne môžeme byť na nich hrdí. Veríme, že budú mať dostatok nápadov a síl aj do ďalších troch kôl, ktoré sú ešte pred nimi. Držíme im palce a dúfame, že o rok sa k nim pridajú aj ďalší žiaci našej školy.

Mgr. M. Zápražná
Celý článok

Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku

Výborný úspech dosiahol žiak deviateho ročníka Sebastián Rusnák, ktorý sa dňa 16.2.2017 zúčastnil na krajskom kole Olympiády v nemeckom jazyku. V silnej konkurencii obsadil krásne štvrté miesto a vzorne tak reprezentoval našu školu.

Mgr. E. Milučká

Celý článok

Recitačná súťaž Hollého pamätník

Po absolvovaní triednych kôl recitačnej súťaže Hollého pamätník sa na našej škole v stredu 9. februára uskutočnilo školské kolo. Pred značným obecenstvom a odbornou štvorčlennou porotou sa nám predstavilo spolu 20 nadaných recitátorov. Na základe výberu ukážky, zvládnutia textu a umeleckého prednesu sa v jednotlivých kategóriách umiestnili títo žiaci:

Kategória 2. - 4. ročník – próza

1. miesto – Dominika Hornáková (III. ročník)

2. miesto – Oliver Libich (III. ročník)

2. miesto – Ela Marková (II.ročník)

   poézia 

1. miesto – Michaela Starečková (III. ročník)

2. miesto – Kristína Kolesová (III. ročník)

3. miesto – Ela Čontofalská (II. ročník)

3. miesto – Jakub Lovecký (IV. ročník)

Kategória 5.- 6. ročník – próza

1. miesto – Marek Martinus (VI. ročník)

2. miesto – Laura Marková (V.B)

3. miesto - František Rácz (V.A)

3. miesto – Nikola Šestáková (V.A)

  poézia

1. miesto – Karol Babčan (VI.ročník)

2. miesto – Vu Tien Linh Uhi (V.B)

Kategória 7.- 9. ročník – próza

1. miesto – Soňa Hrašnová (IX. ročník)

2. miesto – Lujza Zolvíková (VII. ročník)

3. miesto – Nina Gajdošíková (VII. ročník)

3. miesto – Tomáš Kopecký (IX. ročník)

                                     próza

1. miesto (postupujúce) – Nikoleta Danihelová (VIII. ročník)

1. miesto (nepostupujúce) – Marcel Škorec (VII. ročník)

  

Do ďalšieho kola potupuje prvý v každej kategórii.

Mgr. A. Susková

Celý článok

Školské kolo chemickej olympiády

V stredu 8. februára v popoludňajších hodinách sa na našej škole uskutočnilo školské kolo chemickej olympiády. Zúčastnilo sa na ňom 5 žiakov 9. ročníka. Najviac bodov získala Soňa Hrašnová, ktorej srdečne blahoželáme.

Mgr. M. Neuová

Celý článok

Okresné kolo matematickej olympiády

V utorok 24.1.2017 sa v základnej škole na Gorkého ulici stretli 30 piataci z Trnavského okresu, aby si zmerali sily v boji pri riešení matematických úloh. Úlohy boli náročné a porota veľmi prísna. Úspešnými riešiteľmi sa stali len štyria piataci. Veľmi sa tešíme,že žiak našej školy ONDREJ HARŠÁNY získal v tomto olympijskom boji vzácne 3. miesto.

Mgr. Martina Zápražná

Celý článok