Aktivity uskutočnené v rámci projektu škola podporujúca zdravie v šk. roku 2014/2015

Dopravné ihrisko

Počas vyučovania si žiaci prvého stupňa vyskúšali na našom školskom dvore zaujímavú dopravnú výchovu. Dopravná výchova prebiehala v dvoch častiach, v teoretickej a v praktickej. V teoretickej sa žiaci naučili (alebo si zopakovali) pravidlá cestnej premávky, ktoré si potom aj prakticky overili  na cvičnom dopravnom ihrisku, kde sa stali chodcami alebo si zajazdili na kolobežkách.

Pohľadnica pre Samka

V septembri sme sa aj my dozvedeli o Samkovi z Írska, ktorý trpí na nevyliečiteľnú chorobu - rakovinu. Celý svet Samkovi plnil jeho želanie dostať čo najviac pohľadníc. Bolo jedno, či boli kúpené alebo vyrobené. Hlavné bolo, že mu vyčarili úsmev na tvári. Tak sme aj my, žiaci z Hrnčiaroviec nad Parnou svoj balík s pohľadnicami poslali. Samko svoj boj prehral 12.10.2014. Rodine a blízkym želáme úprimnú sústrasť.

Medzitriedna olympiáda

Dňa 3. októbra 2014 sa uskutočnila tradičná Medzitriedna olympiáda. Žiaci 1.stupňa si v duchu piatich olympijských kruhov zmerali sily v piatich športových disciplínach. Víťazstvo si spravodlivo podelili a každá trieda zvíťazila v jednej  z disciplín:

I. trieda hodila najviac loptičiek do cieľa,

II. trieda bola najšikovnejšia v navliekaní kruhu,

III.A trieda  bola najrýchlejšia v štafetovom behu,

III.B vďaka Betky Fitzianovej  zvíťazila v točení kruhom  - HULA HUP,

IV. trieda sa najrýchlejšie  dostala cez more na ostrov.

Všetci boli spokojní, že si zasúťažili a zároveň urobili niečo pre svoje zdravie.