Deň otvorených dverí

V sobotu 18. mája boli na našej škole otvorené brány dokorán, lebo sa konal deň otvorených dverí. V tento deň mali nielen deti, ale aj ich rodičia, babky, dedkovia a iní obyvatelia obce možnosť nahliadnuť do priestorov školy, kde sa bežne nedostanú. Žiaci pod vedením učiteľov si pripravili rôzne zaujímavé aktivity, ktorými chceli všetkým prítomným priblížiť činnosť na našej škole nielen počas vyučovania. V chemickej učebni si mohli návštevníci vyskúšať zaujímavé pokusy, na prvom stupni sa konali hudobné workshopy, v učebni štvrtého ročníka bola výstava bábok, ktoré žiaci vyrábali na dramatickom krúžku. Štvrtáci si tiež pripravili fotografický kútik s rôznymi zábavnými rekvizitami na fotenie. Niekoľko týždňov pred dňom otvorených dverí žiaci vyrábali rôzne výrobky, ktoré počas DOD samé predávali. Žiaci druhého stupňa si pripravili aktivity ako zapletanie vrkôčikov, lakovanie nechtov, výrobu cukrovej vaty a pod. Výťažok  z predaja výrobkov, či občerstvenia bude použitý na výstavbu ihriska  v našej škole. O hudobný program sa postarala žiačka 6. ročníka Mária Valentová, ktorá spievala pesničky od Darinky Rolincovej a Mariky Gombitovej. Žiaci 3. ročníka vystúpili so svojim pásmom Vybranky a štvrtáci s anglickou piesňou I am a music man. Dominika Mirgová nás aj napriek únave hlasiviek tiež potešila svojou pesničkou.

Mgr. K. Reháková