Športové aktivity 2017/2018

MDD

1. jún i tento rok opäť patril našim deťom. Prvostupniari súťažili v šiestich disciplínach a po úspešnom zvládnutí každej dostali pečiatku na svoju kartičku. Všetci samozrejme zvládli úplne všetky disciplíny a preto si zaslúžili sladké odmeny a schladili sa studenou zmrzlinou.

Bc. Gabriela Dekanová

Pri príležitostí osláv sviatku detí si žiaci 1. stupňa, ktorí neboli v škole v prírode, pozreli zaujímavý príbeh o medvedíkovi Peddingtonovi, ktorý si hľadal nový domov. Po filme čakalo všetky deti hľadanie pokladov ukrytých v areáli školy. Jednotlivé družstvá na základe indícií mali určiť miesto, kde sa poklad nachádza. Bol ukrytý v hustom kríku, v murovanom plote, v starej fontáne a pod. Táto pátracia akcia deti veľmi zaujala, niektoré stanovištia ich aj trošku potrápili. Hľadaný poklad boli rôzne maškrtky, ktoré si deti na záver v altánku podelili. V toto horúce dopoludnie ich na záver čakala osviežujúca odmena – zmrzlina.

Mgr. Katarína Reháková

Aj žiaci druhého stupňa si užívali voľno od učenia v kine CineMax v Trnave, kde si pozreli film s názvom Avengers - Infinity War.

Mg. Martina Neuová

Futbalový turnaj MCdonald´s Cup

Naši najmenší sa zúčastnili významného futbalového turnaja MCdonald´s Cup. Zápasy sa konali na ihrisku základnej školy J. Bottu 24. apríla 2018 a naše futbalistky a futbalisti obsadili pekné druhé miesto v skupine. Bola obrovská radosť sledovať malých športovcov akú majú radosť z pohybu.

Školský pohár vo florbale

Školský pohár vo florbale sa uskutočnil 22. marca na Základnej škole Spartakovská, kde sa zúčastnili aj naši žiaci. Hrnčiarovský tím tvorili žiaci od piateho po deviaty ročník. Aj keď naši žiaci nevyhrali, ukázali veľkú bojovnosť a fairplay.

Turnaj vo vybíjanej

Dňa 14. marca 2018 sa vybrané žiacky piateho, šiesteho a siedmeho ročníka zúčastnili turnaja vo vybíjanej na ZŠ s MŠ Atómovej. Tu odohrali tri zápasy proti ZŠ s MŠ Dolná Krupá, ZŠ s MŠ Zeleneč a ZŠ s MŠ Atómová. Naše žiacky skončili na druhom mieste a nepostúpili do majstrovstiev okresu. Napriek tomu patrí veľká vďaka Gašparovičovej S. ako kapitánke, Vu Tien Linh Nhi, Koniarovej Z., Pápayovej N., Surovej S., Hanicovej P., Ohrablovej P., Caochiovej D., Čavojskej M., Moncmanová V., Valentovej M., a Vladovičovej V.

Mgr. Petra Blažková

Športová olympiáda

Pri príležitosti konania sa zimných olympijských hier sme si pre žiakov 1. stupňa na pohybových hrách pripravili rôzne súťaže pod názvom „Olympiáda“. Žiaci si zmerali sily v behu, v behu cez prekážky, skoku do diaľky, či hode na cieľ. Za svoje výkony dostal každý účastník sladkú odmenu a medailu a tí najrýchlejší si domov odniesli diplomy a vecné ceny.

Mgr. Katarína Reháková

Futsal - školské kolo

25.10. sa priamo v priestoroch Hrnčiarovskej telocvične uskutočnilo školské kolo vo futsale chlapcov. Skupinovej fázy sa zúčastnili Jaslovské Bohunice, Cífer a Hrnčiarovce nad Parnou. S postupovou pozíciou však odchádzali chlapci z Cífera. Naši chlapci ale ukázali veľkú bojovnosť a férovosť voči súperovi. Veríme, že ako nám budú rásť a získavať skúsenosti, získajú lepšie výsledky.

KIN-BALL na školách

28. septembra 2017 našu školu navštívil kvalifikovaný tréner KIN-BALLU, ktorý nám tento šport predstavil na hodine telesnej výchovy. Kin-ball je športová kolektívna hra, kde spolupráca je nevyhnutnou základnou podmienkou a zmyslom celej tejto hry. Označenie „kolektívna“ je v tejto hre úplne namieste, pretože súčasná a neustála spolupráca všetkých členov tímu je daná samotnými pravidlami hry. Na hodinách telesnej a športovej výchovy sme tomuto športu dali šancu a má medzi deťmi úspech, je to pre deti predsa len niečo nové, iné.