Literárno-dejepisná exkurzia do Trnavy

Ani májové upršané počasie nezabránilo piatakom a šiestakom učiť sa v teréne. Poznanie histórie mesta, absolvovanie literárnej hodiny a mestská hra bola náplňou exkurzie do Trnavy. Sprievodca mestom v dobovom oblečení nás čakal uprostred rozkvitnutého mesta, na námestí prebiehala akcia Májový kvet. Prebádanie neprístupných priestorov Mestskej radnice, výstup na Mestskú vežu a tiché zamyslenie sa na pietnom mieste pri kostnici pod Kostolom sv. Mikuláša tvorili základné zastávky našej trasy. Literárna hodina v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave poskytla plnohodnotnú literárnu hodinu s témou bájka. Zároveň sa žiaci zoznámili s priestormi knižnice a dostali možnosť sa v knižnici zapísať.

Mestská hra žiakov zabavila, overila ich vedomosti o meste i odskúšala sociálne schopnosti – komunikáciu s cudzími ľuďmi.

Mgr. Alena Susková