Okresné kolo pytagoriády

14. a 15. marca 2017 sa uskutočnilo okresné kolo PYTAGORIÁDY. Sme veľmi hrdí na na to, že z našej školy sa na tejto súťaži zúčastnili až piati žiaci: Filip Rubaninský, David Nádaský, Ondrej Haršány, Silvester Marko a Ema Skalková. Príklady boli zaujímavé, súperi šikovní, atmosféra náročná, no aj napriek tomu sa nám podarilo umiestniť sa na vysokých priečkach. Naši najmladší žiaci sa umiestnili na medailových miestach :-)

Filip Rubaninský získal 2. miesto medzi tretiakmi a David Nádaský získal 1. miesto medzi štvrtákmi. Všetkým našim žiakom, ktorí nás reprezentovali v okresnom kole PYTAGORIÁDY srdečne gratulujeme :-)

Na ukážku uvádzam zopár príkladov, s ktorými si naši súťažiaci poradili rýchlo a hravo. A čo vy?

1. Zistite počet číslic čísla, ktoré vznikne sčítaním všetkých prirodzených čísel od 1 do 100.

2. V jaskyni žili trojhlaví, sedemhlaví a deväťhlaví draci. Spolu mali 44 hláv. Koľko ich tam najmenej žilo?

3. Adam vyriešil dvakrát menej úloh ako Sofia. Keby Sofia vyriešila ešte tri úlohy, vyriešila by o 15 úloh viac ako Adam. Koľko úloh vyriešila Sofia?

Mgr. M. Zápražná