Svetový deň mlieka

Dňa 24. mája 2013 sme si pripomenuli Svetový deň mlieka, pretože mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek ľudskej výživy.

Mlieko obsahuje mnohé významné látky, hlavne bielkoviny, tuky, cukry, vitamíny a minerálne látky. Mlieko a mliečne produkty sú najlepším prírodným zdrojom vápnika, ktorý má význam pre zdravý rast kostry a zubov.

Žiaci si mohli pozrieť výrobný postup, ako sa mlieko dostane z farmy na náš stôl a dozvedeli sa zaujímavé informácie o mlieku, mliečnych výrobkoch a o význame konzumácie mlieka.

Žiaci sa zapojili aj do kvízu o mlieku. Na počesť tohto dňa sme si urobili tvarohovú penu, ktorá všetkým veľmi chutila.

Medzi triedami sme súťažili o najkreatívnejší výrobok z obalov mlieka a mliečnych výrobkov. Žiaci vytvorili nádherných robotov, vláčiky a zvieratká, ktoré boli vystavené vo vestibule školy.

Tento deň sa žiakom veľmi páčil. Všetci spoločne sme si zaželali dobrú chuť ku konzumovaniu mliečnych výrobkov a pitiu mlieka.

Viac foto