Zážitkový workshop s názvom Rozhodovanie

Žiaci deviateho ročníka sa prostredníctvom zážitkového workshopu preniesli do medzivojnového obdobia, kde sa oboznámili s osudom mladého židovského  dievčaťa - Evy. Život tohto dievčat sa  pod vplyvom politických podmienok náhle mení. Cez skutočný príbeh a  prostredníctvom hrania rolí si žiaci uvedomovali dilemy, ktorým ľudia v tom čase museli čeliť. Zároveň sa zoznámili s témami migrácie, antisemitizmu, či xenofóbie. Workshop realizovalo občianske združenie Post Bellum, ktoré vyhľadáva  a dokumentuje spomienky pamätníkov kľúčových momentov 20.storočia.

Aj vďaka takejto aktivite dokážu žiaci lepšie porozumieť problémom, ktoré i v súčasnosti rezonujú v našej spoločnosti. Cez konkrétne ľudské osudy spoznali nielen život našich predkov, ale aj seba samých.