Kultúrne aktivity uskutočnené v šk. roku 2016/2017

Beseda o misiách

Dňa 9. novembra nás navšívili sesta Elen a študentka Veronika, aby žiakom 7. ročníka porozprávali o  misiách v Albánsku a na Ukrajine.  Pani učiteľka Zápražná, ktorá besedu organizovala, nám ju priblížila prostredníctvom zaujímavej prezentácie.

Noc strašidiel

Strašidlá sa opäť vrátili na našu školu 28. októbra. Kto nemal strach, prišiel sa báť v piatok od 1800 do našej školy.

Program:

1800 vonkajšie inštalácie

1820 predstavenie

1840 fotenie so strašidlami

1910 predstavenie

1930 fotenie so strašidlami

Divný Janko

Pôsobivý umelecký zážitok prežili žiaci 7. až  9. ročníka na večernom predstavení  Divný Janko v Divadle Jána Palárika v Trnave. Inscenácia bola inšpirovaná životom a tvorbou jedného z najznámejších slovenských romantikov a zároveň jedného z najradikálnejších príslušníkov štúrovského hnutia- Janka Kráľa. Žiaci ho spoznali ako rozporuplnú osobnosť, ktorá veľmi ťažko niesla nešťastný osud svojho národa. Predstavenie bolo doplnené aj ľudovými piesňami a dotváralo tak obraz daného historického obdobia. Touto inscenáciou si žiaci doplnili vedomosti o Jankovi Kráľovi, ktorého život a tvorba sa preberala na hodinách literatúry a s jeho menom sa stretnú aj hodinách dejepisu.

Mgr. Eva Milučká, Mgr. Alena Susková

Hodina literatúry v mestskej knižnici

Netradičnú hodinu literatúry zažili žiaci piateho ročníka v Detskom oddelení Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave. Témou hodiny bol známy rozprávkar Hans Christian Andersen. Deti si pripomenuli jeho najvýznamnejšie rozprávky a dozvedeli sa aj zaujímavosti z jeho života. Na záver si získané vedomosti preverili súťažou. Žiaci sa oboznámili aj s fungovaním knižnice a výpožičným poriadkom. Dúfame, že aj takáto zaujímavá hodina literatúry podnieti u žiakov záujem o čítanie a knižnicu budú radi a časti navštevovať.

Mgr. E. Milučká, Mgr. A. Susková

Privítanie školského roka 2016/2017

Školský rok 2016/2017 sme privítali netradične vo vestibule našej školy. Plány nám skrížila rekonštrukcia Kultúrneho domu, avšak my sme si nedali pokaziť náladu. Spolu s novým školským rokom sme slávnostne privítali aj našich malých prváčikov, ktorí si domov odniesli krásnu knižku od pána starostu. Onedlho si ju už vďaka svojej pani učiteľke prečítajú sami, bez pomoci rodičov. Predstavilo sa nové vedenie školy aj noví vyučujúci druhého stupňa. Veríme, že sa našim žiakom bude v novom školskom roku dariť a prajeme im množstvo úspechov a krásnych zážitkov.

Mgr. M. Neuová