Súťaže a olympiády 2019/2020

Školské kolo súťaže Hollého pamätník

Dňa 12.2.2020 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hollého pamätník. Odborná porota v zložení herečky Ľuby Dušaničovej, p. uč. Suskovej, p. uč. Milučkej a p. uč. Ondrejičkovej si vypočula 18 súťažných textov. Celú súťaž otvorila žiačka IV. ročníka, Hana Susková  prednesom postupovej prózy.

Výsledky školského kola:

Víťazom srdečne blahoželáme!

Mgr. Alena Susková

Školské kolo Chemickej olympiády

7. februára sa na našej škole tradične uskutočnilo školské kolo Chemickej olympiády. Zúčastnili sa ho piati žiaci deviateho ročníka. Prvé miesto obsadila Paťka Ohrablová, ktorá vybojovala nielen titul úspešnej riešiteľky školského kola, ale aj postup do okresného kola. Srdečne blahoželáme!

Mgr. Martina Neuová

Internetová informatická súťaž iBobor

Začiatok novembra sa na našej škole každoročne nesie v znamení internetovej informatickej súťaže iBobor. Ani tento november nebol výnimkou. Ako každý rok, aj teraz sa súťažilo v štyroch kategóriach, pričom naša škola mala v každej kategórii úspešných riešiteľov: Drobci: 22, Bobríci: 12, Benjamíni: 4, Kadeti: 7. Spolu sme teda mali neuveriteľných 45 úspešných riešiteľov internetovej informatickej súťaže iBobor. Ďakujeme pani učiteľkám informatiky, ktoré súťaž pomohli zorganizovať a tiež pani učiteľke Neuovej, ktorá celú súťaž už tradične koordinovala.

Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

Termín: 19.11.2019

Počet súťažiacich: 15

Kategória: 1B

Súťažiaci:

7. ročník: Nádaský, Lovecký, Hečko, Červenka

8.A: Libich, Horváth

8.B: Vu Tien, Brezina, Gašparovičová

9. ročník: Ohrablová, Kralovič, Babčan, Ondráška, Drobný, Marko

Vyhodnotenie prvých troch miest:

1. miesto – Karol Babčan (9. ročník)

2. miesto – Martin Horváth (8.A)

3. miesto – Adrián Kralovič (9. ročník)

Postup do okresného kola: Karol Babčan (9. ročník)

Okresné kolo sa uskutoční dňa 15.1.2020 na ZŠ s MŠ Andreja Kubinu v Trnave.

Mgr. M. Strapáčová

Šarkaniáda

V piatok dňa 25.10.2019 sa konala na našej škole šarkaniáda, ktorej sa zúčastnilo  47 detí z 1. stupňa. Na úvod si deti zasúťažili na piatich stanovištiach, kde na nich čakali zaujímavé športové aktivity.  Po nich sa predstavili žiaci so svojimi ručne robenými  šarkanmi, ktorí boli vyhodnotení a najkrajší traja v každom ročníku, odmenení. Po hodnotení nasledovalo to najdôležitejšie -  púšťanie  šarkanov. Mali sme šťastie, lebo dovtedy bezveterné počasie prinieslo vetrík, ktorý zodvihol nad detské hlavičky všetkých šarkanov. A na záver každý účastník dostal medailu a sladkú odmenu.

Mgr. K. Reháková