Akcie v MŠ 2017/2018

Vynášanie Moreny

Morena, Morena, kde si prebývala?.....

Starodávne zvyky našich predkov sme si pripomenuli vynášaním Moreny.

Muzikál ANNIE

Dňa 15.12. sme boli s deťmi Sovičiek a Včielok v kine Hviezda v Trnave. Muzikálové predstavenie ANNIE nám predviedli deti z tanečného Candy clubu.

Medovníčky

Naša škôlkárska jedáleň sa dňa 14.12. zmenila na vianočnú pekáreň. Šikovné mamičky cukrárky naučili deti, ako sa vyrábajú tradičné slovenské vianočné medovníčky a oblátky. Boli výborné a všetkým chutili.

Vianočné svietniky

Peknou aktivitou boli Vianočné svietniky. Formou tvorivých dielní si deti s pomocou rodičov zhotovili vianočné svietniky, ktorými sme si vyzdobili chodby materskej školy.

Deň materských škôl

Slovenský výbor svetovej organizácie pre predškolskú výchovu OMEP ustanovil v roku 2015 Deň materských škôl na Slovensku každoročne na 4. novembra.

Deduškom a babičkám

V októbri, pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, deti  z triedy Sovičiek pozvali do materskej školy svojich starých rodičov. Pripravili im malý darček a spoločne sa v triede pohrali.

Gašparko a drak

Tradičné divadelné predstavenie – slovenskú rozprávku Gašparko a drak nám s klasickými marionetami zahrali manželia Stražanovci.