Kultúrne aktivity 2019/2020

Cirkus bez zvierat

Dňa 27.2.2020 k nám do školy zavítal cirkus bez zvierat. V priebehu hodiny  traja artisti svojimi kúskami a  scénkami dokázali zabaviť detského diváka od 3 do 15 rokov, dokonca aj dospelých. Scénky boli veľmi vtipné aj preto, že ich účastníkmi boli naši žiaci, ktorí rovnako asistovali pri kúzlach – rozväzovali zaviazané šatky, prefarbovali pierka, či nechali sa „uväzniť“ v bubline. Nielen tých najmenších zaujala obľúbená postavička Máša, ktorá to „roztočila“ s kruhmi. Najviac „dychberúce kúsky“ robil artista, keď balancoval vo výške na pohybujúcom sa podklade.

Cisárove nové šaty

Šaty, takú schopnosť majú preto ako vyzerajú.

Nebude ich človek vidieť, hlupákom sa stane ihneď.

Či už cisár či komorník, a nie je v tom žiaden trik, ak ich vidieť nebudú, nehodní sú úradu.

Dňa 16. októbra 2019 navštívili žiaci 4. a 5. ročníka Nové divadlo v Nitre, ktoré bolo založené v roku 2016 v Dome Matice slovenskej.

Divadelné predstavenie s názvom Cisárove nové šaty bolo zábavne a zaujímavo spracované. Baroková crazy komédia na motívy svetoznámych príbehov Hansa Christiana Andersena Cisárove nové šaty a Dievčatko so zápalkami všetkých zaujala. Skvelé výkony hercov, kulisy a spolupráca s obecenstvom, zábava a múdrosť.

Ďakujeme p.uč. Alenke Suskovej za výborný výber divadelného predstavenia.

Mgr. K. Debnárová

Divadelné predstavenie Trója

So žiakmi šiesteho a siedmeho ročníka sme v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre opäť prežili jeden z najznámejších príbehov gréckych bájí - príbeh o Tróji. Rozprávanie o najkrajšej žene sveta, povestnom trójskom koňovi, veľkých hrdinoch, mocných bohoch a o veľkej láske, ktorá rozpútala najväčšiu vojnu mýtických dôb. Boli sme  pri tom, ako Heinrich Schliemann objavil Tróju a z prachu dávnych dôb odkryl svet, ktorý ľudia poznali iba z bájí a o ktorom si dlho mysleli, že nikdy naozaj neexistoval. Divadelné predstavenie spestrené hudobnými vstupmi, originálne rekvizity, krásne kostýmy hercov, to všetko v nás umocnilo nezabudnuteľný umelecký zážitok.

Návšteva knižnice

Dňa 24.9.2019 navštívili žiaci 2.A a 2.B triedy Knižnicu J. Fándlyho v Trnave. Najskôr sa ocitli v Osmijankovej záhrade, v ktorej rozkvitli stromy s rôznymi zábavnými úlohami (všetky boli venované stému výročiu narodenia spisovateľky Márie Ďuríčkovej).

Potom si žiaci pozreli divadelné predstavenie Teátra Neline Ja som Inna – dojímavý príbeh o samote, prekonávaní strachu z ľudí a hľadaní dôvery v súčasnom svete, inšpirované knižkou Gorila a ja švédskej spisovateľky Fridy Nilsson.

Mgr. Ondrejičková