Vzdelávanie "inak" 2017/2018

Netradičná hodina nemeckého jazyka

Na hodine nemeckého jazyka dňa 30.1.2018 si žiaci 8. ročníka pochutnali na Sacherovej torte, ktorú pripravila ich spolužiačka Andrejka Schmidtová. Žiaci si tak ochutnali dezert typický pre Viedeň a v rámci nemeckej konverzácie sa oboznámili aj s inými známymi jedlami v Nemecku a Rakúsku.

Praveké nástroje na hodine hudobnej výchovy

Žiaci 6. ročníka sa na pár hodín preniesli do obdobia Praveku. Dozvedeli sa ako vznikla hudba, aké boli prvé hudobné nástroje a z čoho sa vyrábali. Potom vyrábali podľa svojho návrhu vlastné praveké hudobné nástroje. Na záver predstavili svoje výtvory spolužiakom a oboznámili ich ako postupovali pri práci i aký materiál použili.

Najviac sa darilo súrodencom Adamovi a Andrejovi Mižuovcom, ktorí vyrobili špeciálny „Mižuón“ ( harmonika).

Všetky nástroje boli zaujímavé a originálne.

Mgr. Katarína Debnárová

Interaktívna výstava "Múdro sporiť a rozumne míňať"

Každý rodič často počuje vetu: „Ale mama, určite máš peniaze, aby si mi mohla kúpiť tú hračku – zaplatíš tou kúzelnou kartičkou!“ Máloktoré dieťa predškolského veku a často i školák prvého stupňa však vie vysvetliť, akým kúzlom sa z bankomatu  dostávajú peniaze a prečo môžeme raz platiť papierovými alebo kovovými peniazmi a inokedy zas malou kartičkou. Ani väčšie deti obyčajne nemajú predstavu o tom čo je to účet, na čo slúži hypotéka či úver, čo je to úrok a kedy je dobrý, prečo si sporiť na dôchodok alebo o investíciách do trvalejších hodnôt.

Ambíciou interaktívnej výstavy „Múdro sporiť a rozumne míňať“, ktorej sa 12.10.2017 zúčastnili žiaci 3. a 4. ročníka bolo vysvetliť deťom hravou a pútavou formou základné finančné pojmy, mechanizmy a zákonitosti sveta financií a materiálnych hodnôt.

Mgr. Irena Ondrejičková