Environmentálna výchova 2019/2020

Návšteva útulku

Počas mesiaca september bola na našej škole vyhlásená zbierka pre trnavský útulok.  Do tejto zbierky sa mohli zapojiť všetci žiaci školy. Najviac boli žiaduce piškóty, hračky a „pamlsky“ pre štvornohých priateľov ľudí.  Do zbierky sa zapojilo viac ako 30 detí a z toho 21 sa spolu s pani učiteľkami vybrali na deň zvierat 04.10.2019 do útulku, aby mohli vyzbierané dary odovzdať. Počas hodiny sa nám venovali pracovníci útulku a povedali nám ku každému psíkovi jeho príbeh. Niektoré príbehy nenechali deti ľahostajnými,  ale ich záujem o venčenie bol z bezpečnostných dôvodov zrušený. Deti ako ich rodičia môžu naďalej útulok podporiť a spolu s dospelým sprievodom ísť psíkov aj vyvenčiť. Niektoré z nich neboli viac ako rok na prechádzke.